BettiniPhoto©2018 / Adriatica Ionica Race

Kolarze Quick – Step Floors wygrali drużynową czasówkę rozpoczynającą zmagania w Adriatica Ionica Race. Pierwszym liderem został Elia Viviani.

Nowy wyścig w kalendarzu UCI – Adriatica Ionica Race/Following the Serenissima Routes rozpoczął się dzisiaj w Musile di Piave jazdą drużynową na czas. Ekipy miały do pokonania ponad 23 kilometry, a meta usytuowana była nad brzegiem Adriatyku w Lido di Jesolo.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepszy czas wykręcili kolarze Quick – Step Floors, którzy linię mety przecięli po 25 minutach i 28 sekundach. Jako pierwszy zrobił to Elia Viviani i to on został pierwszym liderem wyścigu.

Drugie miejsca dla ekipy UAE Team Emirates, która straciła 14 sekund. O kolejne dwie gorsi byli kolarze Trek – Segafredo.

Wyniki jazdy drużynowej na czas:

1 QUICK – STEP FLOORS 0:25:29
2 UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
3 TREK – SEGAFREDO 0:00:16
4 TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
5 GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
6 BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
7 ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
8 SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
9 ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
10 BARDIANI CSF 0:01:22
11 NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
12 ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
13 WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
14 ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
15 BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
16 TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 VIVIANI ELIA (ITA) QUICK – STEP FLOORS 0:25:29
2 KNOX JAMES (GBR) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
3 MARTINELLI DAVIDE (ITA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
4 NARVAEZ JHONNATAN MANUEL (ECU) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
5 TERPSTRA NIKI (NED) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
6 CONTI VALERIO (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
7 PETILLI SIMONE (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
8 CONSONNI SIMONE (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
9 MORI MANUELE (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
10 RAVASI EDWARD (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
11 ATAPUMA HURTHADO JHON DARWIN (COL) UAE TEAM EMIRATES 0:00:14
12 FELLINE FABIO (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:16
13 NIZZOLO GIACOMO (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:16
14 CONCI NICOLA (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:16
15 BRAMBILLA GIANLUCA (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:00:16
16 PANTANO GOMEZ JARLINSON (COL) TREK – SEGAFREDO 0:00:16
17 STETINA PETER (USA) TREK – SEGAFREDO 0:00:19
18 CAVENDISH MARK (GBR) TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
19 JANSE VAN RENSBURG REINARDT (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
20 DLAMINI NICHOLAS (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
21 GIBBONS RYAN (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
22 THOMSON JAY ROBERT (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:34
23 PORSEV ALEXANDER (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
24 SHILOV SERGEI (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
25 FIRSANOV SERGEY (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
26 NYCH ARTEM (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
27 ARSLANOV ILDAR (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:38
28 ASGREEN KASPER (DEN) QUICK – STEP FLOORS 0:00:38
29 AGNOLI VALERIO (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
30 NIBALI ANTONIO (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
31 WANG MEIYIN (CHN) BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
32 FENG CHUN KAI (TPE) BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
33 ARASHIRO YUKIYA (JPN) BAHRAIN – MERIDA 0:01:08
34 MOSER MORENO (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
35 TONIATTI ANDREA (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
36 MINALI RICCARDO (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
37 DURANTI JALEL (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
38 LAMON FRANCESCO (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:01:17
39 GAZZARA MICHELE (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
40 TOTO’ PAOLO (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
41 SALVIETTI NICCOLO’ (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
42 GAFFURINI NICOLA (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
43 DI SANTE ANTONIO (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:18
44 CATTANEO MATTIA (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
45 BISOLTI ALESSANDRO (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
46 TORRES AGUDELO RODOLFO ANDRES (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
47 BELLETTI MANUEL (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
48 SOSA CUERVO IVAN RAMIRO (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:18
49 SCARTEZZINI MICHELE (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:21
50 ANDREETTA SIMONE (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
51 CARBONI GIOVANNI (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
52 ORSINI UMBERTO (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
53 CICCONE GIULIO (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
54 BARBIN ENRICO (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
55 ROTA LORENZO (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
56 TONELLI ALESSANDRO (ITA) BARDIANI CSF 0:01:22
57 CANOLA MARCO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
58 BAGIOLI NICOLA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
59 CUNEGO DAMIANO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
60 CIMA DAMIANO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
61 SANTAROMITA IVAN (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
62 TIZZA MARCO WILHELM (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
63 ZACCANTI FILIPPO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:01:23
64 ALAFACI EUGENIO (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:01:27
65 RENSHAW MARK (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:01:34
66 DRAPERI MATTEO (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA 0:01:38
67 GERTS FLORIS (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
68 WEENING PIETER (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
69 RIESEBEEK OSCAR (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
70 VAN DER LIJKE NICK (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
71 MEIJERS JEROEN (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:42
72 VAN EMPEL ETIENNE (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:01:43
73 FRAPPORTI MARCO (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:01:43
74 KOSHEVOY ILIA (BLR) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
75 SCHONBERGER SEBASTIAN (AUT) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
76 VELASCO SIMONE (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
77 FLOREZ LOPEZ MIGUEL EDUARDO (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
78 TURRIN ALEX (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
79 BUSATO MATTEO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:48
80 HERMANS BEN (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
81 SBARAGLI KRISTIAN (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
82 RAIM MIHKEL (EST) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
83 EARLE NATHAN (AUS) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
84 SCHREURS HAMISH (NZL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
85 NIV GUY (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:51
86 VAN WINDEN DENNIS (NED) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:01:54
87 TRUSOV NIKOLAY (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:02:05
88 TRENTIN MATTEO (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:02:06
89 BOARO MANUELE (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:02:14
90 PACIONI LUCA (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:02:23
91 RAVANELLI SIMONE (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
92 AMICI ALBERTO (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
93 SALVADOR ENRICO (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
94 ZANARDINI ANDREA (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
95 LOGICA ENRICO (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
96 DELCO’ LORENZO (SUI) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:02:26
97 ARNOULT FLORYAN (FRA) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32
98 PENALVER ANIORTE MANUEL (ESP) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32
99 MONTOYA MONTOYA JAVIER IGNACIO (COL) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32
100 TIVANI PEREZ GERMAN NICOLAS (ARG) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32
101 ABDERRAHIM ZAHIRI (MAR) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:02:32
102 WIPPERT WOUTER (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:03:07
103 GAVAZZI FRANCESCO (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:03:17
104 HODEG CHAGUI ALVARO JOSE (COL) QUICK – STEP FLOORS 0:03:59
105 CHOLAKOV STANIMIR (BUL) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:04:01
106 PEDRETTI GIOVANNI (ITA) BIESSE CARRERA GAVARDO 0:04:16
107 KURIYANOV STEPAN (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:46
108 SWIFT BEN (GBR) UAE TEAM EMIRATES 0:05:51
109 MIHAYLOV MIHAIL (BUL) TREVIGIANI PHONIX – HEMUS 1896 0:05:51
110 TAGLIANI FILIPPO (ITA) ITALIAN NATIONAL TEAM 0:07:38