Verandas Willems-Crelan / Twitter

Belgijskie media informują, że sieć hipermarketów Carrefour może zostać nowym sponsorem prokontynentalnej ekipy Verandas Willems-Crelan. Jej szefowie postawili jednak warunek – w zespole co najmniej do 2021 roku pozostać musi Wout Van Aert.

23-letni Van Aert, trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym, zaliczył na szosie niezwykle udaną wiosnę. Jego największym sukcesem było trzecie miejsce w marcowym Strade Bianche, jednak w czołowej dziesiątce udało mu się również ukończyć Gandawa-Wevelgem (był 10.) i monument Ronde van Vlaanderen (9.). Potencjał drzemiący w Belgu jest gigantyczny, co dostrzegły ekipy World Touru, które chętnie widziałyby go w swoich szeregach.

Jednocześnie zdeterminowani, by zatrzymać zawodnika są włodarze Verandas Willems, którzy robią wszystko, by spełnić oczekiwania finansowe kolarza. Ten domaga się znaczącej podwyżki (mówi się, że chce zarabiać milion euro za sezon, czyli niemal dwukrotnie więcej, niż obecnie) oraz wzmocnienia składu. Wiele wskazuje na to, ze ta sztuka może się udać, gdyż drużynę zdecydowała się wesprzeć sieć hipermarketów Carrefour, która inwestycję uzależnia właśnie od pozostania Van Aerta.

Ekipa Veranda’s odniosła jak dotąd w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo. Na czwartym etapie Etoile de Besseges (kategoria 2.1) triumfował Sean de Bie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments