Quick-Step Floors / Tim de Waele

Już w środę drużynową jazdą na czas rozpocznie się Adriatica Ionica Race/Following the Serenissima Routes. Sprinterski skład na ten wyścig zaprezentowała drużyna Quick – Step Floors.

Nowa impreza we Włoszech składa się z pięciu etapów, a oprócz drużynowej czasówki można się spodziewać trzykrotnie walki sprinterskiej. Klasyfikacja generalna rozstrzygnie się natomiast na legendarnym podjeździe Passo Giau, który znany jest przede wszystkim z Giro d’Italia.

Drużyna Quick – Step Floors w tym sezonie wygrywała już 38. razy, a dziewięciokrotnie triumfował Elia Viviani. To właśnie zwycięzca czterech etapów tegorocznego Giro d’Italia będzie liderem belgijskiej ekipy na ten nowy wyścig w kalendarzu UCI. Na finiszach pomagać mu będą przede wszystkim Niki Terpstra, Davide Martinelli i Alvaro Hodeg.

Dyrektor sportowy Davide Bramati jest dobrej myśli przed zawodami:

Mimo, że nasz skład jest bardzo młody to na papierze wyglądamy bardzo mocno. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i poprawić imponujący bilans zwycięstw w tym sezonie. Na każdym sprinterskim etapie będziemy chcieli powalczyć o jak najlepszy wynik.

Skład Quick – Step Floors na Adriatica Ionica Race/Following the Serenissima Routes 2018:

Elia Viviani, Niki Terpstra, Davide Martinelli, Kasper Asgreen, Alvaro Hodeg, James Knox i Jhonatan Narvaez.