fot. Madrid Challenge by La Vuelta

Organizatorzy wyścigu WNT Madrid Challenge by La Vuelta 2018 poinformowali, że tegoroczna edycja została wydłużona o jeden dzień. Przed tradycyjnym kryterium ulicznym odbędzie się jazda drużynowa na czas. 

Panie rozpoczną ściganie w Madrycie 15 września, stając na starcie 14-kilometrowej jazdy drużynowej na czas, która odbędzie się na całkowicie zamkniętej trasie w Boadilla del Monte, nieopodal Madrytu. Dla najlepszych zawodniczek na świecie będzie to okazja do przeprowadzenia próby generalnej przed mistrzostwami świata.

Dzień później peleton pokona siedemnaście, czyli o dwa więcej, okrążeń po legendarnych miejscach stolicy Hiszpanii, takich jak: Plaza Cibeles, Paseo de la Castellana, Plaza de Colón, Gran Vía oraz Muzeum Narodowe Prado.

Wyścig Madrid Challenge by La Vuelta należy do jednych z najbardziej prestiżowych i jednocześnie ostatnich w kalendarzu imprez kolarskich dla kobiet. Jego początek sięga 2015 roku, kiedy to miał jeszcze kategorię 1.1. Rangę World Tour uzyskał w 2016 roku. Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji została Jolien D`hoore z drużyny Wiggle High5.

Dobrą informacją jest również to, że firma WNT Ibérica, zajmująca się wyrobem i sprzedażą narzędzi skrawających odnowiła swój kontrakt i dalej będzie sponsorować Madrid Challenge by La Vuelta.

Ostatnim wyścigiem w kalendarzu World Tour kobiet będzie chiński Tour of Guangxi.