Tour de Suisse / tourdesuisse.ch

Niemiecki zespół wraca do Szwajcarii, by powiększyć rekord Petera Sagan w liczbie wygranych etapów.

W ramach przygotowań do Tour de France mistrz świata regularnie odwiedza Tour de Suisse i zazwyczaj imponuje formą. Peter Sagan ma już na koncie 15 etapowych triumfów w szwajcarskim wyścigu i z pewnością wraca po kolejne, zwłaszcza z podrażnioną ambicją po nieudanym wyjeździe na AMGEN Tour of California (pierwszy raz w karierze bez zwycięstwa w Stanach Zjednoczonych).

BORA-hansgrohe jedzie do Szwajcarii mocno nastawiona na pomoc Słowakowi, dlatego większość zawodników zgłoszonych na Tour de Suisse to specjaliści od rozprowadzania mistrza świata w sprinterskich pojedynkach. Zwycięzca Paryż-Roubaix będzie mógł skorzystać z pracy Macieja Bodnara, Marcusa Burghardta, Daniela Ossa i Juraja Sagana. Polak może też nastawiać się na walkę ostatniego dnia – na 34-kilometrowej czasówce.

W górach niemiecka ekipa stawia na Patricka Konrada i Gregora Muhlbergera. Pierwszy z Austriaków ma za sobą Giro d’Italia, w którym zajął świetne, siódme miejsce. Mistrz kraju z kolei przez nieco ponad miesiąc odpoczywał od rywalizacji, więc jego forma może być niewiadomą. W klasyfikacji generalnej ważny będzie już pierwszy dzień – jazda drużynowa na czas.

Skład BORA-hansgrohe na Tour de Suisse (9.06-17.06):

Maciej Bodnar, Marcus Burghardt, Patrick Konrad, Gregor Muhlberger, Daniel Oss, Juraj Sagan, Peter Sagan