Dorian Godon (Cofidis) triumfował w prologu i został pierwszym liderem Boucles de la Mayenne.

44. edycja francuskiego wyścigu Boucles de la Mayenne rozpoczęła się dzisiaj płaskim prologiem w Laval. Kolarze mieli do przejechania 4500 metrów.

Na liście startowej nie było niestety Polaków, ale w wyścigu mieliśmy Mathieu van der Poela (Corendon-Circus). Były mistrz świata w przełajach to ubiegłoroczny triumfator tego wyścigu. Dla Holendra to pierwszy występ na szosie w tym sezonie.

Jako trzynasty na rampie startowej pojawił się dziś Dorian Godon (Cofidis) i uzyskał czas 5’46”. Okazało się, że nikt nie jest w stanie pobić wyniku młodego Francuza i mógł się on cieszyć z pierwszego zwycięstwa w swojej karierze. Został on także pierwszym liderem wyścigu. Istotnym jest fakt, że po przejeździe Godona większość zawodników musiała zmagać się z deszczem lub mokrą nawierzchnią.

Drugi był wspomniany Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), który stracił do Francuza dziewięć sekund. O kolejną sekundę gorszy był Romain Seigle (Groupama – FDJ).

Wyniki prologu:

1 GODON Dorian Cofidis, Solutions Credits en 05’46”81
2 VAN DER POEL Mathieu Corendon – Circus 05’55”33 00’08”52
3 SEIGLE Romain Groupama – Fdj 05’56”05 00’09”24
4 HOELGAARD Daniel Groupama – Fdj 05’58”58 00’11”77
5 COSNEFROY Benoit Ag2r La Mondiale 05’58”94 00’12”13
6 ISERBYT Eli Marlux – Bingoal 06’01”63 00’14”82
7 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club 06’02”65 00’15”84
8 BAGDONAS Gediminas Ag2r La Mondiale 06’03”04 00’16”23
9 TOUPALIK Adam Corendon – Circus 06’03”41 00’16”60
10 LEDANOIS Kevin Team Fortuneo – Samsic 06’05”35 00’18”54
11 DUVAL Julien Ag2r La Mondiale 06’05”37 00’18”56
12 MAINARD Jerome Roubaix Lille Metropole 06’05”62 00’18”81
13 SALAS ZORROZUA Ibai Burgos – Bh 06’06”50 00’19”69
14 JAKIN Alo St Michel – Auber 93 06’07”31 00’20”50
15 GERARD Arnaud Team Fortuneo – Samsic 06’07”36 00’20”55
16 TURGIS Tanguy Vital Concept Cycling Club 06’07”47 00’20”66
17 KANTER Max Development Team Sunweb 06’08”88 00’22”07
18 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic 06’09”89 00’23”08
19 MEEUSEN Tom Corendon – Circus 06’10”52 00’23”71
20 MARKL Niklas Development Team Sunweb 06’10”66 00’23”85
21 MADOUAS Valentin Groupama – Fdj 06’11”02 00’24”21
22 REIS Rafael Caja Rural – Seguros Rga 06’11”71 00’24”90
23 SHILOV Sergei Gazprom – Rusvelo 06’12”13 00’25”32
24 CABOT Jeremy Roubaix Lille Metropole 06’12”25 00’25”44
25 RUTSCH Jonas Team Lotto – Kern Haus 06’12”26 00’25”45
26 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence Ktm 06’12”33 00’25”52
27 BARBIER Rudy Ag2r La Mondiale 06’12”49 00’25”68
28 MOBACH Jarno Development Team Sunweb 06’14”00 00’27”19
29 LAMMERTINK Steven Vital Concept Cycling Club 06’14”02 00’27”21
30 SELLIER Simon Direct Energie 06’14”13 00’27”32
31 MENDES José Burgos – Bh 06’14”32 00’27”51
32 VAN DER POEL David Corendon – Circus 06’14”50 00’27”69
33 MEISEN Marcel Corendon – Circus 06’14”82 00’28”01
34 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Murias 06’15”02 00’28”21
35 RODRIGUEZ RECHE Sergio Euskadi Basque Country – Murias 06’15”13 00’28”32
36 SUTER Joel Akros – Renfer Sa 06’15”35 00’28”54
37 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits 06’15”69 00’28”88
38 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat Euskadi Basque Country – Murias 06’15”90 00’29”09
39 SILVA Joaquim Caja Rural – Seguros Rga 06’16”37 00’29”56
40 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 06’17”12 00’30”31
41 CORBEL Erwann Vital Concept Cycling Club 06’17”37 00’30”56
42 TOUZE Damien St Michel – Auber 93 06’17”72 00’30”91
43 ARERUYA Joseph Delko Marseille Provence Ktm 06’17”92 00’31”11
44 COUSIN Jerome Direct Energie 06’18”16 00’31”35
45 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo 06’18”53 00’31”72
46 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole 06’18”54 00’31”73
47 PAILLOT Yoann St Michel – Auber 93 06’18”57 00’31”76
48 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 06’18”61 00’31”80
49 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic 06’18”67 00’31”86
50 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm 06’18”89 00’32”08
51 MOTTIER Justin Vital Concept Cycling Club 06’18”99 00’32”18
52 MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural – Seguros Rga 06’19”09 00’32”28
53 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits 06’19”35 00’32”54
54 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club 06’19”49 00’32”68
55 BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic 06’19”56 00’32”75
56 MAURELET Flavien St Michel – Auber 93 06’19”63 00’32”82
57 LEROUX Samuel Roubaix Lille Metropole 06’19”90 00’33”09
58 SARREAU Marc Groupama – Fdj 06’19”97 00’33”16
59 PETERS Nans Ag2r La Mondiale 06’20”22 00’33”41
60 PAUWELS Kevin Marlux – Bingoal 06’20”46 00’33”65
61 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits 06’20”55 00’33”74
62 ARSLANOV Ildar Gazprom – Rusvelo 06’21”11 00’34”30
63 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence Ktm 06’21”60 00’34”79
64 CARDIS Romain Direct Energie 06’21”81 00’35”00
65 VERMEERSCH Gianni Corendon – Circus 06’22”51 00’35”70
66 PICHOT Alexandre Direct Energie 06’22”63 00’35”82
67 RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer Sa 06’22”88 00’36”07
68 BISSEGGER Stefan Akros – Renfer Sa 06’22”94 00’36”13
69 VANTHOURENHOUT Michael Marlux – Bingoal 06’23”21 00’36”40
70 SAMITIER SAMITIER Sergio Euskadi Basque Country – Murias 06’23”91 00’37”10
71 JOURNIAUX Axel Direct Energie 06’23”93 00’37”12
72 LUBBERS Dorian Team Lotto – Kern Haus 06’24”51 00’37”70
73 AMEZQUETA MORENO Julen Caja Rural – Seguros Rga 06’25”09 00’38”28
74 JAGER Patrick Team Vorarlberg Santic 06’25”15 00’38”34
75 VANOVERBERGHE Jens Development Team Sunweb 06’25”50 00’38”69
76 EZQUERRA MUELA Jesus Burgos – Bh 06’25”67 00’38”86
77 VOISARD Yannis Akros – Renfer Sa 06’26”14 00’39”33
78 HIRSCHBICHLER Johannes Team Vorarlberg Santic 06’26”34 00’39”53
79 IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Murias 06’26”47 00’39”66
80 FROIDEVAUX Robin Akros – Renfer Sa 06’26”49 00’39”68
81 ABERASTURI IZAGA Jon Euskadi Basque Country – Murias 06’26”52 00’39”71
82 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale 06’26”86 00’40”05
83 VAUGRENARD Benoit Groupama – Fdj 06’26”93 00’40”12
84 GONZALEZ VELASCO Adrian Burgos – Bh 06’27”03 00’40”22
85 IDJOUADIENE Pierre Roubaix Lille Metropole 06’27”18 00’40”37
86 RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic 06’28”70 00’41”89
87 VANTHOURENHOUT Dieter Marlux – Bingoal 06’28”76 00’41”95
88 DE CLERCQ Angelo Marlux – Bingoal 06’29”10 00’42”29
89 PAROZ Justin Akros – Renfer Sa 06’29”81 00’43”00
90 LE CUNFF Kevin St Michel – Auber 93 06’30”10 00’43”29
91 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic 06’30”26 00’43”45
92 YSSAAD Yannis Caja Rural – Seguros Rga 06’30”89 00’44”08
93 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros Rga 06’31”17 00’44”36
94 GENE Yohann Direct Energie 06’31”25 00’44”44
95 WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus 06’31”85 00’45”04
96 SALMON Martin Alexander Development Team Sunweb 06’32”35 00’45”54
97 FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo 06’32”60 00’45”79
98 AMANN Dominik Team Vorarlberg Santic 06’33”89 00’47”08
99 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence Ktm 06’34”01 00’47”20
100 MALDONADO Anthony St Michel – Auber 93 06’35”28 00’48”47
101 KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo 06’36”42 00’49”61
102 DELAGE Mickael Groupama – Fdj 06’37”11 00’50”30
103 BOSCH Manuel Team Vorarlberg Santic 06’37”77 00’50”96
104 BETTINI Francesco D`amico Utensilnord 06’38”69 00’51”88
105 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits 06’40”77 00’53”96
106 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence Ktm 06’41”61 00’54”80
107 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Credits 06’42”15 00’55”34
108 SESSLER Nicolas Burgos – Bh 06’46”69 00’59”88
109 DORRIE Marc Team Lotto – Kern Haus 06’47”18 01’00”37
110 CARLINI Ettore D`amico Utensilnord 06’48”03 01’01”22
111 MITRI James Burgos – Bh 06’48”21 01’01”40
112 JOSEPH Thomas Marlux – Bingoal 06’48”46 01’01”65
113 RETSCHKE Robert Team Lotto – Kern Haus 06’53”15 01’06”34
114 MEILER Martin Team Vorarlberg Santic 06’53”46 01’06”65
115 ONESTI Emanuele D`amico Utensilnord 06’53”81 01’07”00
116 TRONET Steven Roubaix Lille Metropole 06’55”79 01’08”98
117 CORRIDORI Edoardo D`amico Utensilnord 06’56”25 01’09”44
118 KESSLER Robert William Team Lotto – Kern Haus 06’57”29 01’10”48
119 MARTINELLI Ivan D`amico Utensilnord 06’58”03 01’11”22
120 RAFFAELE Angelo D`amico Utensilnord 07’08”05 01’21”24