Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu „Złote Koło” w Dobczycach.

Już po raz 36. odbył się w ten weekend Wyścig Kolarski Juniorów – Dobczyce „Złote Koło”. Łącznie w ciągu trzech dni młodzi kolarze musieli pokonać 267 kilometrów po zróżnicowanym terenie.

Pierwszy etap to tradycyjne ściganie wokół Szczyrzyc. Na 80 kilometrowej trasie o trium walczyło dwóch uciekinierów: Rosjanin Sergey Belyakov i Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski). Szybszy okazał się Belyakov i to on został pierwszym liderem wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu – TUTAJ.

Drugiego dnia na kolarzy czekały dwa etapy. Najpierw w Droginii walczyli na 5 kilometrowej jeździe indywidualnej na czas. Najlepszy rezultat uzyskał Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek), a nowym liderem został Dominik Górak.

Wyniki drugiego etapu – TUTAJ.

Trzeci etap to walka na rundach wokół Łapanowa, a dystans do pokonania wynosił 72 kilometry. O zwycięstwo walczyli sprinterzy, a najszybszy okazał się Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek), a prowadzenie w generalce utrzymał Domini Górak.

Wyniki trzeciego etapu – TUTAJ.

W ostatnim dniu młodzi kolarze ścigali się na dystansie 120 kilometrów wokół Raciechowic. Stawka dość szybko się podzieliła, a zwycięstwo na solo zaliczył Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek), który tym samym wywalczył także triumf w klasyfikacji generalnej całego wyścigu!

Wyniki czwartego etapu – TUTAJ. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments