fot. BikeLIFE/Majka Days

W miniony weekend w Krynicy odbyła się druga edycja „Majka Days”. Dwudniowa rywalizacja kolarzy-amatorów była wielkim świętem sportu, a wraz z nimi na trasie pojawił się sam gospodarz imprezy.

Premierowa, ubiegłoroczna odsłona Majka Days zakończyła się wielkim organizacyjnym sukcesem. Mając w pamięci ten fakt, fani kolarstwa także i tym razem tłumnie napłynęli do Krynicy, by przez dwa dni sprawdzać swoje siły w wymagającym, górskim terenie. Zmagania otworzyła sobotnia, niespełna 14-kilometrowa jazda indywidualna na czas, zaś dzień później śmiałkowie rywalizowali na trzech dystansach wyścigu ze startu wspólnego: 27,8, 44,7 oraz 74,5 kilometra.

W „czasówce” najlepszy z grona panów okazał się Jarosław Górecki (kolarski.eu), który trasę pokonał w czasie 23:42.17, wyraźnie wyprzedzając Grzegorza Warchoła (Krzepa Tarnów) oraz Jakuba Haligowskiego (InMogilany Cycling Team). 46. miejsce zajął były zawodowiec, a obecnie komentator Eurosportu, Dariusz Baranowski, który do triumfatora stracił ponad cztery minuty. Wśród kobiet triumfowała z czasem 29:40.06 Karolina Kukuła (Profidea Kraków), która wyprzedziła Magdalenę Czusz (72D Oshee Windsport Team) i Beatę Prusak (Regen Team).

Dzień później zapadły rozstrzygnięcia w wyścigach ze startu wspólnego. Na najkrótszym z trzech dystansów triumfował 18-letni Dominik Siwiec (Sędziszów Małopolski Team), pokonując Jakuba Gryzło (Trenujrower.pl/JSC Jasło) i Łukasza Kogutowicza (Bike Team Łąkta Górna). W rywalizacji na dystansie niespełna 50 kilometrów najlepszy okazał się z kolei Adrian Krawczyk (Bike Team Łąkta Górna), wyprzedzając Pawła Skorupę (Skorupa Triathlon) oraz Artura Kozaka (BSK Miód Kozacki Kozzak.pl).

W zmaganiach na „królewskim” dystansie 74,5 kilometra jako pierwszy linię mety przeciął z wyraźną przewagą Michał Przybysz (Varso), pokonując triumfatora sprzed roku, Piotra Tomanę (Majka Days) i niezrzeszonego Dariusza Mirosława.

Wśród pań na najkrótszym z dystansów triumfowała Joanna Głowacka (Roweromania), która pokonała Karolinę Majewską (NSB-Inżynieria-Trilux-Team) i Irminę Skorupę (Skorupa Triathlon). W rywalizacji na niespełna 50-kilometrowej trasie najlepsza okazała się Maria Kostacińska (Specialized), wyprzedzając trzecią w „czasówce” Beatę Prusak oraz Ewę Brzozowską-Wicherek (niezrzeszona). Dystans 75 kilometrów najszybciej pokonała z kolei Angelika Grabiec (Jas-Kółka), w pokonanym polu pozostawiając Izabelę Sikora (High5 Polska) i Kamilę Biernat (InMogilany Cycling Team).

Pełne wyniki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments