Lotto Thuringen Ladies

Zeszłoroczna mistrzyni Ronde van Vlaanderen była najlepsza na sprinterskim etapie i została pierwszą liderką wyścigu.

Rywalizacja pierwszego dnia przebiegała po rundach – dokładnie siedmiu po 12.2km. Trasa była zupełnie płaska, co zapowiadało walkę sprinterek. Na starcie stanęła Małgorzata Jasińska w barwach Team Movistar i MAT Atom Deweloper (w składzie Łucja Pietrzak, Marta Lach, Katarzyna Wilkos, Monika Brzeźna, Aurela Nerlo i Karolina Sowa).

Początkowo tempo było dość mocne i nikt nie był w stanie oderwać się od peletonu. Po ponad 40km ciągłych skoków i prób oraz walki na lotnych premiach, dwóm zawodniczkom udało się wreszcie oderwać od grupy. Harcowniczkami zostały Tatjana Paller (reprezentacja Niemiec) i Marina Lihanova (Rosja). Para uzyskała nawet 36 sekund przewagi, ale dość szybko została złapana.

Kolejne próby nie znalazły powodzenia (warto odnotować świetną jazdę Małgorzaty Jasińskiej, która dwukrotnie punktowała na lotnych premiach) i zgodnie z przewidywaniami o triumf walczyły sprinterki. Najlepsza była Coryn Rivera (Team Sunweb), która wyprzedziła  Roxane Fournier (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Lisę Brennauer (Wiggle High5).

1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 2:09:24
2 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
3 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:02
4 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing0:00:02
5 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:02
6 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:05
7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:05
8 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:05
9 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:05
10 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:05
11 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:05
12 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:05
13 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
14 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:05
15 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:05
16 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:05
17 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:05
18 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing0:00:05
19 Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team 0:00:05
20 Paulien Koster (Ned) 0:00:09
21 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:09
22 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:00:09
23 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:09
24 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:09
25 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:09
26 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:12
27 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:12
28 Demi Vollering (Ned) 0:00:12
29 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:12
30 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:00:12
31 Gudrun Stock (GER) 0:00:12
32 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:12
33 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:12
34 Grace Brown (Aus) Wiggle – High5 0:00:12
35 Carolin Schiff (GER) 0:00:12
36 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:12
37 Aurela Nerlo (Pol) 0:00:12
38 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:12
39 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:12
40 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:12
41 Jutta Stienen (SUI) 0:00:12
42 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:12
43 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:12
44 Marta Lach (Pol) 0:00:12
45 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:12
46 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing0:00:12
47 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:12
48 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:12
49 Roos Hoogeboom (Ned) 0:00:12
50 Carolin Dietmann (GER) 0:00:12
51 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:12
52 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:12
53 Beate Zanner (GER) 0:00:12
54 Monika Brzezna (Pol) 0:00:12
55 Femke Markus (Ned) 0:00:12
56 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:12
57 Karolina Sowa (Pol) 0:00:12
58 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:12
59 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:12
60 Nicole Steigenga (Ned) 0:00:12
61 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:00:12
62 Vera Adrian (Nam) 0:00:12
63 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:12
64 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:00:12
65 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:12
66 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:00:12
67 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:12
68 Eva Luca (GER) 0:00:12
69 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:12
70 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:00:12
71 Michelle Andres (SUI) 0:00:12
72 Annina Jenal (AUT) 0:00:12
73 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:12
74 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:26
75 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:00:26
76 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:00:28
77 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:30
78 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:34
79 Nynke Pellikaan (Ned) 0:00:36
80 Martina Weiss (SUI) 0:00:49
81 Amber Van Der Hulst (Ned) 0:00:54
82 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:00:59
83 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:01:04
84 Loes Adegeest (Ned) 0:01:06
85 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:01:06
86 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:08
87 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing0:01:08
88 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:01:08
89 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:01:12
90 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing0:01:12
91 Fabienne Buri (SUI) 0:01:18
92 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing0:01:44
93 Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:12
94 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:02:14
95 Lucja Pietrzak (Pol) 0:05:33
96 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:53
97 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:55
98 Hanneke De Goeje (Ned) 0:06:59
99 Anna Knauer (GER) 0:10:34
DNF Aafke Soet (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team