Damian Papierski z Voster ATS Team wygrał pierwszy etap dwudniowego GP Gemenc, odbywającego się na Węgrzech. Kolarz polskiego zespołu w końcówce był lepszy od takich kolarzy, jak Andrea Biancalani (Beltrami TSA Tre Colli) czy Luke Mudgway (Bolton Equities Black Spoke Pro).

Dwuetapówka na Węgrzech rozpoczęła się niespełna 170-kilometrowym etapem z Paksu do Szekszardu. Trasa prowadziła w głównej mierze po rundzie, pokonywanej 3-krotnie. Na okrążeniu ulokowana była górska premia o długości 1,7 kilometra i średnim nachyleniu 4,4%. Zawodnicy finiszowali w centrum Szekszardu – 200 metrów przed metą zlokalizowany był ostry zakręt w prawo, po którym peleton wjechał na kostkę brukową.

Na starcie wyścigu stanęły dwie polskie drużyny – Voster ATS Team (Artur Sowiński, Szymon Rekita, Maciej Paterski, Damian Papierski, Paweł Cieślik) i TC Chrobry SCOTT Głogów (Damian Bieniek, Szymon Łapsa, Piotr Mierzyński, Antoni Olszar, Jakub Małachowski, Robert Kendzia).

Ze względu na brak informacji z trasy, nie jesteśmy w stanie przekazać, w jaki sposób rozstrzygnął się pierwszy etap węgierskiej etapówki. Wiemy jednak, że w technicznej końcówce najlepiej odnalazł się Damian Papierski z ekipy Voster ATS Team, który przed kilkoma tygodniami wywalczył tytuł Mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23.

Za Polakiem, który zaczyna specjalizować się w tego typu ciężkich końcówkach, uplasowali się Andrea Biancalani (Beltrami TSA Tre Colli) i Luke Mudgway (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling).

Po dzisiejszym etapie koszulkę lidera klasyfikacji generalnej założył Damian Papierski. Dwie sekundy do kolarza Voster ATS Team traci Luke Mudgway. Zmagania zakończą się jutro, lekko pofałdowanym odcinkiem ze startem i metą w Szekszardzie. Tam też zostanie rozegrane uliczne kryterium, które nie będzie jednak wliczać się do klasyfikacji generalnej.