Damian Papierski przedłużył swój kontrakt z zespołem Voster ATS Team. 22-latek jest piątym kolarzem, z którym związała się polska ekipa kontynentalna na sezon 2023.

Mistrz Polski do lat 23 z Nowego Dworu Mazowieckiego w tym sezonie stał się jednym z ważniejszych zawodników ścigających się w barwach Voster ATS Team. Mierzący aż 191cm kolarz oprócz wywalczenia koszulki z orłem wygrał także etap i zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej węgierskiego Gemenc Grand Prix (2.2) czy stanął na podium jednego z odcinków Karpackiego Wyścigu Kurierów. Damian Papierski to silny zawodnik świetnie łączący jazdę indywidualną na czas z walką w płaskim terenie, a w tym roku zdradził także talent do rywalizacji w końcówkach z grupy.

Ten rok był dla mnie całkiem udany. Oczywiście wygrane mistrzostwa Polski były dla mnie bardzo ważne. Drugim wyścigiem, z którego mogę być zadowolony, było węgierskie Gemenc Grand Prix – tam udało mi się wygrać etap oraz klasyfikację młodzieżową. W nowym sezonie chciałbym powalczyć na którymś z wyścigów, ale także być solidnym filarem w naszym sprinterskim pociągu

— powiedział Damian Papierski po podpisaniu nowej umowy.