fot. AG2R Citroën Team

26-letni Ben O’Connor w sezonie 2023 ponownie za cel obierze klasyfikację generalną Tour de France. Australijski wspinacz reprezentujący AG2R Citroën Team stawia sobie dość wysoko zawieszoną poprzeczkę. Jego marzeniem jest powrót do pierwszej piątki Wielkiej Pętli.

Ben O’Connor udzielił wywiadu dla Cyclingnews, w który opowiedział m.in. o swoich planach na przyszły sezon. Ich głównym punktem ma być najważniejsza wieloetapowa impreza świata.

Chcę powtórzyć mój występ z 2021 roku. Naprawdę chcę wejść do pierwszej piątki. Myślę, że to jest tam dla mnie miejsce. Trasa przyszłorocznego Tour de France jest świetna, choć szkoda, że znalazło się na niej ​​tak mało kilometrów jazdy na czas. Jest wiele trudnych etapów i kilka poważnych górskich wspinaczek. AG2R dysponuje dobrą ekipą, a ja zanotowałem w tym roku progres. Prawie wszędzie w tym roku meldowałem się w pierwszej dziesiątce

— powiedział Ben O’Connor, który w tym roku był m.in. trzeci w Critérium du Dauphiné, piąty w Tour de Romandie i szósty w Volta Ciclista a Catalunya.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments