Fot. www.tourofestonia.ee

Grzegorz Stępniak (Team Wibatech Merx 7R) zajął drugie miejsce na pierwszym etapie Tour of Estonia (kat. UCI 2.1) i został liderem wyścigu.

Najważniejszy wyścig w Estonii, składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich liczył prawie 200 kilometrów i ze względu na płaski profil trasy preferował sprinterów.

Od początku piątkowej rywalizacji miało miejsce wiele prób ucieczek, ale zgodnie z oczekiwaniami o końcowym triumfie zdecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Yauhenyi Karaliok (Minsk Cycling Club), który wyprzedził Grzegorza Stępniaka i Andreasa Stokbro (Riwal CeramicSpeed Cycling Club).

Dzięki bonifikatom, które Grzegorz Stępniak zdobył na lotnych premiach, został on liderem wyścigu.

Jutro drugi odcinek na ulicach Tartu (18 rund po 9,6 km) o łącznej długości 173 km.

Skład zespołu Team Wibatechw Estonii: Grzegorz Stępniak, Sylwester Janiszewski, Maciej Paterski, Adrian Honkisz, Jacek Morajko , Wojciech Sykała, Jarosław Marycz.

Wyniki pierwszego etapu:

1 KARALIOK Yauheni Minsk Cycling Club 14 20 4:30:18
2 STEPNIAK Grzegorz Wibatech Merx 7R 5 12 ,,
3 STOKBRO Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team 3 7 ,,
4 NÕMMELA Aksel BEAT Cycling Club 5 ,,
5 PERON Andrea Team Novo Nordisk 4 ,,
6 HARAKHAVIK Uladzimir Belarus 3 ,,
7 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club 2 ,,
8 DZERVUS Darijus Lithuania 1 ,,
9 LUNDGREN Isac Sweden ,,
10 TIPPER Jacob Memil – CCN Pro Cycling ,,
11 CLAUSEN Patrick Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
12 LASINIS Venantas Staki – Technorama ,,
13 KASTRANTAS Charalampos Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
14 BENIUSIS Justas Lithuania ,,
15 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
16 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
17 PYYKKONEN Aimo Finland ,,
18 SHNYRKO Alexei Belarus ,,
19 MAZZUCCO Fabio Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
20 VOSEKALNS Andris Latvia ,,
21 DESALE Nahom BEAT Cycling Club ,,
22 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
23 ZANA Filippo Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
24 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
25 JANISZEWSKI Sylwester Wibatech Merx 7R ,,
26 JUNTUNEN Antti-jussi Finland ,,
27 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,
28 LUDVIGSSON Fredrik Sweden ,,
29 VAHTRA Norman Estonia ,,
30 ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
31 ERIKSSON Lucas Sweden ,,
32 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
33 TASKINEN Julius Finland ,,
34 SANDERSSON Erik Sweden ,,
35 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
36 HETHERINGTON Ben Memil – CCN Pro Cycling ,,
37 WILSON Edvin Sweden ,,
38 JAKIN Alo Estonia ,,
39 TAARAMÄE Rein Estonia ,,
40 LAUK Karl Patrick Estonia ,,
41 GAVARS Eriks Toms Latvia ,,
42 KRON Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
43 SAROKA Aliaksandr Belarus ,,
44 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
45 VINTHER Troels Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
46 JÕEÄÄR Gert Estonia ,,
47 MONTOYA Javier Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
48 MONCORGE Pierre Memil – CCN Pro Cycling ,,
49 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
50 ERIKSSON Jacob Sweden ,,
51 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
52 LARSEN Richard Sweden ,,
53 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
54 GREGAARD WILSLY Jonas Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
55 HARBACH Artsiom Belarus ,,
56 DUBOVSKI Vladzislau Belarus ,,
57 SIGGARD Soren Malling Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
58 IVASHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
59 MUZYCHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
60 ROJUS Adomaitis Lithuania 0:18
61 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0:20
62 PENALVER Manuel Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:37
63 SERGIS Kaspars Latvia 0:00
64 SYKALA Wojciech Wibatech Merx 7R 3:47
65 LARSEN Trond Finland ,,
66 PUNKRYS Kasparas Lithuania ,,
67 ?EREMISINOV Artur Staki – Technorama ,,
68 SIDEIKIS Povilas Lithuania ,,
69 TIETEMA Bas BEAT Cycling Club ,,
70 ABRAHAM Daniel BEAT Cycling Club ,,
71 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
72 SISKEVICIUS Paulius Staki – Technorama ,,
73 TALACKA Lukas Lithuania ,,
74 VAITAITIS Kestutis Staki – Technorama ,,
75 MARCINKENAS Alanas Lithuania ,,
76 BOGDANOVICS Maris Latvia ,,
77 RENWICK Wilson Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
78 BARAVIK Nikita Belarus ,,
79 MARYCZ Jaroslaw Wibatech Merx 7R ,,
80 HONKISZ Adrian Wibatech Merx 7R ,,
81 MORAJKO Jacek Wibatech Merx 7R ,,
82 MAKOGON Vladyslav Finland 4:41
83 FEDELI Alessandro Trevigiani Phonix – Hemus 1896 4:43
84 KANERVA Joni Memil – CCN Pro Cycling 9:24
85 RAID Risto Estonia 10:03
86 VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
87 SIZKO Antti Memil – CCN Pro Cycling 10:30
88 PIETIKAINEN Sauli Finland ,,
89 SCHILS Dominic Java-Partizan Pro Cycling Team 19:23
90 TIGRINE Mehdi Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
91 BELKO Dmitryi Belarus ,,
92 VALIUKAS Paulius Staki – Technorama ,,
93 VALOGNES Quentin Team Novo Nordisk ,,
94 KORBERGS Horens Latvia ,,
95 GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama ,,
96 BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk ,,
97 KUPSTAITIS Povilas Staki – Technorama ,,
98 KANERVA Hiski Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF KANEPEJS Deins Latvia -4:30:18
DNF FORD Martin Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
DNF SEPPÄ Lauri Finland ,,

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 STEPNIAK Grzegorz Wibatech Merx 7R 3 4:30:07
2 KARALIOK Yauheni Minsk Cycling Club 0:01
3 STOKBRO Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:07
4 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 0:08
5 HETHERINGTON Ben Memil – CCN Pro Cycling ,,
6 NÕMMELA Aksel BEAT Cycling Club 0:10
7 PERON Andrea Team Novo Nordisk 0:11
8 HARAKHAVIK Uladzimir Belarus ,,
9 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club ,,
10 DZERVUS Darijus Lithuania ,,
11 LUNDGREN Isac Sweden ,,
12 TIPPER Jacob Memil – CCN Pro Cycling ,,
13 CLAUSEN Patrick Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
14 LASINIS Venantas Staki – Technorama ,,
15 KASTRANTAS Charalampos Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
16 BENIUSIS Justas Lithuania ,,
17 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
18 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
19 PYYKKONEN Aimo Finland ,,
20 SHNYRKO Alexei Belarus ,,
21 MAZZUCCO Fabio Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
22 VOSEKALNS Andris Latvia ,,
23 DESALE Nahom BEAT Cycling Club ,,
24 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
25 ZANA Filippo Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
26 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
27 JANISZEWSKI Sylwester Wibatech Merx 7R ,,
28 JUNTUNEN Antti-jussi Finland ,,
29 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,
30 LUDVIGSSON Fredrik Sweden ,,
31 VAHTRA Norman Estonia ,,
32 ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
33 ERIKSSON Lucas Sweden ,,
34 TASKINEN Julius Finland ,,
35 SANDERSSON Erik Sweden ,,
36 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
37 WILSON Edvin Sweden ,,
38 JAKIN Alo Estonia ,,
39 TAARAMÄE Rein Estonia ,,
40 LAUK Karl Patrick Estonia ,,
41 GAVARS Eriks Toms Latvia ,,
42 KRON Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
43 SAROKA Aliaksandr Belarus ,,
44 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
45 VINTHER Troels Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
46 JÕEÄÄR Gert Estonia ,,
47 MONTOYA Javier Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
48 MONCORGE Pierre Memil – CCN Pro Cycling ,,
49 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
50 ERIKSSON Jacob Sweden ,,
51 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
52 LARSEN Richard Sweden ,,
53 BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
54 GREGAARD WILSLY Jonas Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
55 HARBACH Artsiom Belarus ,,
56 DUBOVSKI Vladzislau Belarus ,,
57 SIGGARD Soren Malling Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
58 IVASHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
59 MUZYCHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
60 SERGIS Kaspars Latvia ,,
61 ROJUS Adomaitis Lithuania 0:29
62 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0:31
63 PENALVER Manuel Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:48
64 SYKALA Wojciech Wibatech Merx 7R 3:58
65 LARSEN Trond Finland ,,
66 PUNKRYS Kasparas Lithuania ,,
67 ?EREMISINOV Artur Staki – Technorama ,,
68 SIDEIKIS Povilas Lithuania ,,
69 TIETEMA Bas BEAT Cycling Club ,,
70 ABRAHAM Daniel BEAT Cycling Club ,,
71 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
72 SISKEVICIUS Paulius Staki – Technorama ,,
73 TALACKA Lukas Lithuania ,,
74 VAITAITIS Kestutis Staki – Technorama ,,
75 MARCINKENAS Alanas Lithuania ,,
76 BOGDANOVICS Maris Latvia ,,
77 RENWICK Wilson Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
78 BARAVIK Nikita Belarus ,,
79 MARYCZ Jaroslaw Wibatech Merx 7R ,,
80 HONKISZ Adrian Wibatech Merx 7R ,,
81 MORAJKO Jacek Wibatech Merx 7R ,,
82 MAKOGON Vladyslav Finland 4:52
83 FEDELI Alessandro Trevigiani Phonix – Hemus 1896 4:54
84 KANERVA Joni Memil – CCN Pro Cycling 9:35
85 RAID Risto Estonia 10:14
86 VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
87 SIZKO Antti Memil – CCN Pro Cycling 10:41
88 PIETIKAINEN Sauli Finland ,,
89 SCHILS Dominic Java-Partizan Pro Cycling Team 19:34
90 TIGRINE Mehdi Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
91 BELKO Dmitryi Belarus ,,
92 VALIUKAS Paulius Staki – Technorama ,,
93 VALOGNES Quentin Team Novo Nordisk ,,
94 KORBERGS Horens Latvia ,,
95 GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama ,,
96 BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk ,,
97 KUPSTAITIS Povilas Staki – Technorama ,,
98 KANERVA Hiski Memil – CCN Pro Cycling ,,