Kuba Szymański / naszosie.pl

Już za niespełna tydzień kolarze staną na starcie Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Co bardzo nas cieszy, tegoroczna lista startowa imprezy naprawdę może robić wrażenie!

Podobnie jak w ubiegłym roku, na starcie imprezy zobaczymy wszystkie polskie ekipy zawodowe. Dzięki temu, o zwycięstwo w wyścigu ponownie powalczy Maciej Paterski, wspierany m.in. przez Marka Rutkiewicza czy Jarosława Marycza. W przypadku ekipy CCC Sprandi Polkowice, liderem zespołu będzie Kamil Gradek. Oprócz niego, bardzo niebezpieczni dla rywali powinni być także Michał Paluta, Paweł Bernas i Paweł Franczak.

Także ekipy Voster Uniwheels oraz Hurom przyjadą do Kielc w najmocniejszych zestawieniach. Pierwsza z wymienionych drużyn z pewnością będzie chciała odgonić złe demony, które ostatnio prześladowały Adama Stachowiaka. Druga będzie za to straszyć Kamilem Zielińskim.

Co ciekawe, choć “Hubal” to wyścig o kategorii 2.1, nie zabraknie też piątej polskiej drużyny. Mowa o reprezentacji Polski, która z pewnością będzie w stanie wykręcić bardzo solidny rezultat. Jej liderem wydaje się być Karol Domagalski, którego partnerami będą tacy kolarze jak Filip Maciejuk czy Tobiasz Pawlak.

Najważniejsza jednak jest ilość i jakość ekip zagranicznych, jaka pojawi się na wyścigu w województwie Świętokrzyskim. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Adria Mobil: Janez Brajkovic, Gasper Katrasnik, Dusan Rajovic
LKT Team – Brandenburg: Leo Appelt
Sepura Cycling: zespół z Malezji!
Astana City: Matvey Nikitin, Anton Kuzmin
Felbermayr – Simplon Wels: Riccardo Zoidl, Mathias Krizek, Filippo Fortin, Markus Eibegger, Stephan Rabitsch
Novo Nordisk: Joonas Henttala, David Lozano, Brian Kamstra
Monkey Town: Andre Looij
Heizomat Rad-Net: Patrick Haller, Felix Gross

Robi wrażenie, prawda? A to nie wszystko! Na trasie z pewnością pokazywać się będą także kolarze Minsk Cycling Club, reprezentanci Rosji czy zawodnicy ekipy Staki. Szykuje się więc kapitalne ściganie!