fot. Cervelo - Bigla

Reprezentantka Cervelo-Bigla wygrała wyścig klasyczny na północy Francji czym powtórzyła ubiegłoroczny sukces.

Jednodniowy wyścig La Classique Morbihan to ciężkie zmagania, w których do pokonania było 116km. Największą trudność stanowiły jednak sektory bruku i krótkie, sztywne podjazdy. Na metę prowadziła wspinaczka o średnim nachyleniu około 4%.

Pierwsza faza wyścigu była dość spokojna, ale wszystko zmieniło się około 50km przed metą, gdy zaczął padać deszcz, a dodatkowo peleton został wstrzymany przez… pomyłkę w prowadzeniu trasy. Na brukowanych odcinkach zaatakowała mocna grupka, która pomknęła w stronę mety zostawiając rywalki. W czołówce znalazły się broniąca tytułu Ashleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla), Ann-Sophie Duyck (Cervelo-Bigla), Eugenie Duval (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Aude Biannic (Movistar), Alicia Gonzalez (Movistar), Alice Maria Arzuffi (Bizkaia Durango – Euskadi Murias) i Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano).

Przewaga nie była duża, ale trudne warunki sprawiły, że peleton nie był w stanie zbyt mocno gonić i to właśnie wspomniana ósemka walczyła o wygraną. Najlepsza była Moolman-Pasio, która w ten sposób obroniła tytuł. Drugie miejsce zajęła Leleivyte, a trzecie Gonzalez.

TOP5:

  1. Ashleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla)
  2. Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano)
  3. Alicia Gonzalez (Movistar)
  4. Alice Maria Arzuffi (Bizkaia Durango – Euskadi Murias)
  5. Eugenie Duval (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)