fot. Giro d'Italia

Zwycięstwem Elli Vivianiego (Quick – Step Floors) zakończył się 17. etap Giro d’Italia. Liderem wyścigu pozostał Simon Yates (Mitchelton – Scott).

Siedemnasty etap tegorocznego Giro d’Italia stał pod znakiem pofałdowanego etapu z Riva del Garda do Iseo. Kolarze mieli w sumie do pokonania 155 kilometrów, a za faworytów brało się zarówno uciekinierów, jak i sprinterów.

Od samego początku trwała zażarta walka o zajęcie najlepszych pozycji. W pierwszym, licznym odjeździe znaleźli się m.in. Luis Leon Sanchez, Davide Villella (Astana) czy Krists Neilands (Israel Cycling Academy). Wszystko jednak zjechało się za sprawą ciężkiej pracy ekipy BORA – hansgrohe z Cesare Benedettim na czele.

Chwilę później rozpoczęła się kolejna akcja. Ostatecznie z niej oderwała się dwójka Darwin Atapuma (UAE Team Emirates) i Marco Frapporti (Androni – Sidermec). Ich przewaga nad peletonem nie przekraczała jednak 30 sekund, a tempo było wciąż bardzo wysokie.

Kilka kilometrów później zaczęło dochodzić do kolejnych przetasowań. Peleton znów doścignął harcowników, a kolejni zaczęli ataki. Na jedynym tego dnia oznakowanym podjeździe, od peletonu odskoczyli Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Luis Leon Sanchez (Astana) oraz Kenny Elissonde (Sky). Jednocześnie z tyłu bardzo mocno tempo podkręcili kolarze Bahrain – Merida, którzy porwali grupę zasadniczą.

Kilka chwil później, do grupy harcowników dojechali Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale), Wout Poels (Sky), Giovanni Visconti (Bahrain – Merida), Alessandro De Marchi (BMC) oraz Maximilian Schachmann (Quick – Step Floors). Przewaga ucieczki wciąż utrzymywała się jednak w granicach 30 sekund.

65 kilometrów przed kreską, harcownicy postanowili jeszcze raz spróbować utrudnić rywalizację. Wówczas na czele utrzymali się jedynie Sanchez, Poels, Hermans i De Marchi, a peleton tracił do nich około 15 sekund. Kilka chwil późnej, do czuba przeskoczył Rodolfo Torres (Androni – Sidermec), który idealnie uzupełnił odjazd. Wówczas było jednak prawie pewne, że o zwycięstwie etapowym zdecyduje sprint z peletonu.

Ostatecznie ucieczka została skasowana 11 kilometrów przed metą przez kolarzy BORA – hansgrohe, mocno wspieranych przez kolarzy LottoNL – Jumbo. Wtedy też rozpoczęło się wielkie rozprowadzanie.

Nieoczekiwanie, chwilę później, na skok zdecydował się Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo), za którym skoczyli kolarze kontrolujący sytuację dla sprinterów – m.in. Benedetti i Robert Gesink (LottoNL – Jumbo). Ich akcja została jednak skasowana 6 kilometrów przed kreską przez ekipę Mitchelton – Scott, która chciała zabezpieczyć swojego lidera przed potwornie mokrym finiszem. Nieoczekiwanie, kilka chwil później, podobnego ataku spróbował Maurits Lammertink (Katusha – Alpecin), lecz także jego peleton nie odpuścił.

W finałowym, mokrym sprincie, zdecydowanie najlepiej zachował się Elia Viviani (Quick – Step Floors), który w pięknym stylu pokonał Sama Bennetta (BORA – hansgrohe) i Niccolo Bonifazio (Bahrain – Merida). Liderem wyścigu pozostał Simon Yates (Mitchelton – Scott).

Wyniki:
1 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 3:19:57
2 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
4 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
5 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 0:00:00
6 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:00
8 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
9 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
10 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
11 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
12 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
13 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
14 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
15 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
17 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
18 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
19 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
20 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:00
21 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
22 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
23 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:00:00
24 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
25 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:00
26 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:00
28 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
29 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
30 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
31 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:00
32 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
33 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
34 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:00
35 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:00:00
36 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
37 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
38 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
39 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:00
40 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:00:00
41 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:00
42 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
43 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
44 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:00
45 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
46 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
47 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
48 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
49 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:00
50 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
51 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
52 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:00
53 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
54 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
55 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
56 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
57 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:00
58 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
59 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:00
60 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:00:00
61 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
62 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
63 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
64 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:00
65 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
66 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:00:00
67 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
69 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
70 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
71 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:00:00
72 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:00
73 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:00
74 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
75 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
76 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
77 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:00
78 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
79 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:23
80 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:25
81 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:35
82 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
83 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:49
84 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:51
85 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:54
86 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:54
87 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:54
88 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:54
89 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:01:16
90 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:01:19
91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:01:24
92 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:31
93 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:01:56
94 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:02:20
95 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:42
96 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:03:42
97 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:03:42
98 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:03:42
99 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:03:42
100 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:42
101 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:03:42
102 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:03:42
103 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:03:42
104 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:03:42
105 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 0:03:42
106 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:03:42
107 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:03:42
108 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:21
109 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:21
110 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:06:35
111 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:06:35
112 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:06:35
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:06:35
114 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:35
115 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:06:35
116 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:07:33
117 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:07:49
118 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:09:11
119 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:09:11
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:09:11
121 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:09:11
122 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:09:11
123 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:09:11
124 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:09:11
125 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:11
126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:21
127 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:10:21
128 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:10:21
129 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:21
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:10:21
131 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
132 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 0:10:21
133 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:10:21
134 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 0:10:21
135 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:21
136 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:10:21
137 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
138 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:10:21
139 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:10:21
140 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:10:21
141 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:10:21
142 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:10:21
143 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:10:21
144 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
145 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
146 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
147 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:10:21
148 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:10:21
149 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:21
150 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:10:21
151 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:10:21
152 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:10:21
153 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:21
154 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:10:21
155 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:21
156 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:10:21
157 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:14:13
158 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 0:14:13
DNF Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All
DNS Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All
DNS Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna:
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 69:59:11
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:56
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:03:11
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:03:50
5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:04:19
6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:05:04
7 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:05:37
8 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:06:02
9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:06:07
10 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:07:01
11 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:07:13
12 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:07:33
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:08:05
14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:08:56
15 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:48
16 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:10:03
17 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:10:04
18 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:17
19 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:14:47
20 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:14:51
21 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:28:47
22 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:29:25
23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:31:09
24 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:32:20
25 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:34:03
26 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:35:53
27 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:38:06
28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:41:43
29 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:41:59
30 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:42:30
31 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:43:53
32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:49:08
33 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:49:09
34 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:52:00
35 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:52:12
36 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:02:53
37 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 1:11:01
38 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 1:12:39
39 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 1:13:57
40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 1:14:28
41 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:14:40
42 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 1:14:54
43 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 1:15:17
44 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 1:16:41
45 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 1:17:31
46 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:22:30
47 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:23:19
48 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 1:24:29
49 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 1:24:39
50 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 1:24:49
51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 1:25:13
52 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:25:49
53 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:28:01
54 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 1:32:15
55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:37:47
56 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 1:38:34
57 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 1:39:30
58 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 1:44:45
59 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:46:09
60 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 1:46:17
61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 1:46:37
62 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:46:45
63 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:46:59
64 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 1:50:00
65 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 1:51:00
66 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 1:51:35
67 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 1:52:16
68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 1:54:32
69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 1:54:40
70 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 1:58:36
71 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 1:59:01
72 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:00:52
73 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:05:15
74 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 2:06:53
75 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:08:24
76 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 2:09:48
77 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:15:34
78 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:17:21
79 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 2:19:00
80 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:19:18
81 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 2:20:44
82 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 2:21:03
83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 2:23:01
84 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 2:23:18
85 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 2:23:31
86 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 2:24:30
87 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 2:26:16
88 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:26:24
89 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 2:29:11
90 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 2:29:50
91 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:31:58
92 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 2:32:22
93 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 2:34:30
94 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 2:34:59
95 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 2:35:22
96 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 2:41:04
97 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 2:42:18
98 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 2:44:27
99 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 2:46:39
100 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 2:48:00
101 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 2:48:04
102 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:49:16
103 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 2:49:40
104 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 2:53:39
105 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 2:54:31
106 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 2:56:33
107 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 2:56:57
108 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 2:57:12
109 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 2:57:30
110 Christian Knees (GER) Team Sky 2:59:19
111 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:59:41
112 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 3:00:27
113 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 3:01:00
114 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:02:00
115 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 3:02:25
116 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:02:26
117 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 3:03:27
118 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 3:05:04
119 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 3:05:33
120 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:05:48
121 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 3:06:30
122 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:09:01
123 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 3:09:45
124 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 3:10:32
125 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 3:10:48
126 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 3:11:11
127 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:11:14
128 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 3:11:50
129 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 3:12:07
130 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 3:12:11
131 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 3:12:46
132 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 3:13:17
133 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 3:13:51
134 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 3:14:25
135 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 3:15:39
136 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 3:17:58
137 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 3:19:11
138 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 3:20:20
139 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:20:54
140 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 3:21:09
141 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 3:23:33
142 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 3:25:11
143 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 3:25:58
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 3:27:38
145 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:28:10
146 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 3:33:53
147 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 3:34:11
148 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 3:38:09
149 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 3:41:02
150 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 3:41:11
151 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:43:35
152 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 3:43:52
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 3:44:13
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 3:46:37
155 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 3:50:21
156 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:53:31
157 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 3:59:34
158 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 4:10:31