Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Aloisa Kankovsky’ego (Elkov – Author) zakończył się drugi etap CCC Tour – Grody Piastowskie. Liderem wyścigu pozostał Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi etap dolnośląskiej etapówki prowadził z Polkowic do Głogowa i liczył 97 kilometrów. Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy byli pewni, iż o zwycięstwo powalczą sprinterzy.

Od pierwszych kilometrów, peleton był niezwykle aktywny. Skuteczna akcja ucieczkowa zawiązała się jednak dopiero po około 35 kilometrach. Wówczas na czoło wysforowali się Mateusz Grabis (Voster Uniwheels) oraz Frederik Muff (Aura Energi), do których po czasie doszli Mateusz Nowaczek (Voster Uniwheels), August Poulsen (Aura Energi) oraz Venantas Lasinis (Staki). Ich przewaga, jeszcze na wjeździe na ostatnią rundę wnosiła nawet półtorej minuty, lecz w peletonie wszystko kontrolowali kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Na ostatniej rundzie, ze względu na podjazd drugiej kategorii pod Turów, w poczynania kolarzy wdarło się sporo chaosu. Zdarzyło się nawet, że niektórzy kolarze tracili kontakt z peletonem, lecz było to chwilowe. Jednocześnie, wygrywając obie górskie premie, prowadzenie w tejże klasyfikacji przejął August Poulsen.

Nieoczekiwanie, 10 kilometrów przed kreską przewaga ucieczki wynosiła minutę i 20 sekund. Dawało to harcownikom realną nadzieję, na dojechanie do mety. Niestety dla nich, peleton okazał się bezlitosny i doszedł ich w samej końcówce.

Na finiszu najlepszy okazał się Alois Kankovsky (Elkov – Author), który pokonał Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx) i Eryka Latonia (Hurom). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Top 3:
1. Alois Kankovsky (Elkov – Author)
2. Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx)
3. Eryk Latoń (Hurom)

Top 3 klasyfikacji generalnej:
1. Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice)
2. Jan Barta (Elkov – Author)
3. Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice)

Poprzedni artykułNacer Bouhanni: „Nie jestem zainteresowany szerzeniem propagandy”
Następny artykułMariusz Witecki: „Zabrakło nam 300 metrów”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments