fot. Giro d'Italia

Elia Viviani (Quick – Step Floors) był najszybszy w Tel Awiwie na mecie drugiego etapu Giro d’Italia. Nowym liderem został Rohan Dennis (BMC).

Start w Haifie, a po 167 kilometrach meta w Tel Awiwie. Na tak krótkim dystansie tylko jedna górska premia, której zwycięzca będzie pierwszym posiadaczem Maglia Azzurra. Główną trudnością mógł być wiatr wiejący od wybrzeża Morza Śródziemnego.

Od początku etapu, sytuacja była dość nerwowa. Odskoczyć zdołali jednak Davide Ballerini (Androni – Sidermec), Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy) oraz Lars Bak (Lotto Fix All). Trójka w pewnym momencie miała już nawet 3 minuty przewagi, lecz wówczas zaczęła się prawdziwa zabawa.

Kiedy tylko zaczęło nieco mocniej wiać, za pracę wzięli się kolarze BMC. Rohan Dennis i spółka bardzo mocno podkręcili tempo, praktycznie dochodząc ucieczkę przed premią górską czwartej kategorii. Jednocześnie wielu zawodników w peletonie miało już niemałe problemy z utrzymaniem tempa.

Nieoczekiwanie, bardzo wiele działo się na jedynym tego dnia kategoryzowanym podjeździe. Przy akompaniamencie prawdziwych tłumów, wręcz dziko dopingujących zawodników, po koszulkę górala sięgnął atakujący z peletonu Enrico Barbin (Bardiani – CSF), który na ostatnich metrach minął Guillaume Boivina. Później  jednak sytuacja ponownie się uspokoiła, a cały peleton jechał razem.

Nieoczekiwanie do bardzo ważnej akcji ekipy BMC doszło na lotnej premii w Cezarei. Tam, po 3 sekundy bonifikaty sięgnął bowiem Rohan Dennis, co pozwoliło mu przejąć wirtualne prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Co ciekawe, przyspieszenie wykorzystał też Victor Campenaerts (Lotto Fix All), który postanowił spróbować samotnej akcji.

Po chwili uspokojenia, Campenaerts zdał sobie jednak sprawę, że niewiele tego dnia zdziała i postanowił wrócić do peletonu. Wykorzystał to za to Boivin, który ponownie oderwał się od peletonu i zyskał około minutę przewagi.

Po wielu kilometrach spokoju, Boivin został doścignięty około 15 tysięcy metrów przed linią mety. Wówczas ekipy sprinterskie rozpoczęły przygotowania do finiszu. Na ostatnich kilometrach wielu zawodników, m.in. Tony Martin (Katusha – Alpecin) czy Tosh Van der Sande (Lotto Fix All) próbowali samotnych akcji, lecz ostatecznie o wszystkim zdecydował finisz z peletonu. W nim najlepszy był Elia Viviani (Quick – Step Floors), który po ładnym pojedynku pokonał Jakuba Mareczko (Willier – Triestina). Podium uzupełnił Sam Bennett (BORA – hansgrohe). Nowym liderem wyścigu został Rohan Dennis (BMC).

Wyniki etapu:

1 VIVIANI Elia QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
2 MARECZKO Jakub WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 51’ 20”
3 BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
4 BONIFAZIO Niccolò BAHRAIN – MERIDA 3h 51’ 20”
5 MODOLO Sacha TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
6 VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
7 GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
8 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
9 PLANCKAERT Baptiste TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
10 DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
11 PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
12 SBARAGLI Kristian ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
13 SIMION Paolo BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
14 KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
15 VAN POPPEL Danny TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 51’ 20”
16 DOWSETT Alex TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
17 DENZ Nico AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
18 SCHMIDT Mads Würtz TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
19 DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 3h 51’ 20”
20 DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
21 PREIDLER Georg GROUPAMA – FDJ 3h 51’ 20”
22 OOMEN Sam TEAM SUNWEB 3h 51’ 20”
23 GONÇALVES José TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
24 BALLERINI Davide ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
25 PUCCIO Salvatore TEAM SKY 3h 51’ 20”
26 FORMOLO Davide BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
27 GROSSSCHARTNER Felix BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
28 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban MITCHELTON – SCOTT 3h 51’ 20”
29 MOHORIC Matej BAHRAIN – MERIDA 3h 51’ 20”
30 SELIG Rudiger BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
31 FROOME Chris TEAM SKY 3h 51’ 20”
32 WOODS Michael TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
33 ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 3h 51’ 20”
34 POZZOVIVO Domenico BAHRAIN – MERIDA 3h 51’ 20”
35 SAGIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
36 ROELANDTS Jurgen BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
37 BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 51’ 20”
38 DENNIS Rohan BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
39 HANSEN Adam James LOTTO SOUDAL 3h 51’ 20”
40 PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ 3h 51’ 20”
41 ARU Fabio UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
42 CAMPENAERTS Victor LOTTO SOUDAL 3h 51’ 20”
43 VAN ASBROECK Tom TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
44 BRAMBILLA Gianluca TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
45 MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
46 MARTIN Tony TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
47 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 3h 51’ 20”
48 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
49 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
50 CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
51 GAVAZZI Francesco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
52 SCHACHMANN Maximilian QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
53 MEINTJES Louis TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
54 CARAPAZ Richard MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
55 GUARDINI Andrea BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
56 WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 3h 51’ 20”
57 HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY 3h 51’ 20”
58 KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
59 O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
60 GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
61 YATES Simon Philip MITCHELTON – SCOTT 3h 51’ 20”
62 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
63 MØRKØV Michael QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
64 KREUZIGER Roman MITCHELTON – SCOTT 3h 51’ 20”
65 BEWLEY Sam MITCHELTON – SCOTT 3h 51’ 20”
66 SANCHEZ Luis Leon ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
67 BARBIN Enrico BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
68 VILLELLA Davide ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
69 BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 3h 51’ 20”
70 MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
71 VENTOSO ALBERDI Francisco Jo BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
72 VALLS FERRI Rafael MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
73 CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
74 LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
75 BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 51’ 20”
76 QUINTANA Dayer MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
77 POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
78 PANTANO GOMEZ Jarlinson TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
79 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
80 JANSE VAN RENSBURG Jacques W TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
81 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
82 MASNADA Fausto ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
83 PFINGSTEN Christoph BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
84 CICCONE Giulio BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
85 CATTANEO Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
86 SCHILLINGER Andreas BORA – HANSGROHE 3h 51’ 20”
87 BETANCUR Carlos MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
88 HIRT Jan ASTANA PRO TEAM 3h 51’ 20”
89 ROCHE Nicolas BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
90 ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 51’ 20”
91 CURVERS Roy TEAM SUNWEB 3h 51’ 20”
92 NIEVE ITURRALDE Mikel MITCHELTON – SCOTT 3h 51’ 20”
93 SABATINI Fabio QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
94 KING Benjamin TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
95 DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
96 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
97 CARTHY Hugh John TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
98 TORRES AGUDELO Rodolfo Andre ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 51’ 20”
99 ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
100 LAENGEN Vegard Stake UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
101 DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM SKY 3h 51’ 20”
102 ARMEE Sander LOTTO SOUDAL 3h 51’ 20”
103 CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
104 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
105 NEILANDS Krists ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
106 BOUWMAN Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 51’ 20”
107 DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 3h 51’ 20”
108 CAVAGNA Rémi QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
109 BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
110 BROWN Nathan TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 20”
111 IRIZAR ARAMBURU Markel TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
112 LAMMERTINK Maurits TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 51’ 20”
113 FRANKINY Kilian BMC RACING TEAM 3h 51’ 20”
114 VERVAEKE Louis TEAM SUNWEB 3h 51’ 20”
115 VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 51’ 20”
116 BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 3h 51’ 20”
117 MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 3h 51’ 20”
118 EG Niklas TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
119 VENTER Jaco TEAM DIMENSION DATA 3h 51’ 20”
120 DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
121 SENNI Manuel BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
122 NIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
123 MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 3h 51’ 20”
124 MORI Manuele UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
125 ATAPUMA Jhon Darwin UAE TEAM EMIRATES 3h 51’ 20”
126 COLEDAN Marco WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 51’ 20”
127 SENECHAL Florian QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 20”
128 TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 3h 51’ 20”
129 MOSCA Jacopo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 51’ 20”
130 PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 51’ 20”
131 VAN POPPEL Boy TREK – SEGAFREDO 3h 51’ 20”
132 STYBAR Zdenek QUICK-STEP FLOORS 3h 51’ 45”
133 BERTAZZO Liam WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 51’ 50”
134 SCULLY Tom TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 51’ 58”
135 POELS Wout TEAM SKY 3h 52’ 00”
136 VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL 3h 52’ 05”
137 KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 3h 52’ 18”
138 VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 3h 52’ 22”
139 FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 52’ 22”
140 ROY Jérémy GROUPAMA – FDJ 3h 52’ 25”
141 BONNET William GROUPAMA – FDJ 3h 52’ 25”
142 BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 3h 52’ 25”
143 LINDEMAN Bert-Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 52’ 25”
144 HERMANS Ben ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 52’ 25”
145 TUFT Svein MITCHELTON – SCOTT 3h 52’ 25”
146 HAGA Chad TEAM SUNWEB 3h 52’ 25”
147 NOVAK Domen BAHRAIN – MERIDA 3h 52’ 25”
148 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL 3h 52’ 25”
149 TURRIN Alex WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 52’ 25”
150 TONELLI Alessandro BARDIANI CSF 3h 52’ 25”
151 ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 3h 52’ 25”
152 PEDRERO Antonio MOVISTAR TEAM 3h 52’ 25”
153 SEPULVEDA Eduardo MOVISTAR TEAM 3h 52’ 25”
154 DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM 3h 52’ 25”
155 ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 3h 52’ 25”
156 ZARDINI Edoardo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 52’ 25”
157 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 52’ 25”
158 VAN HOECKE Gijs TEAM LOTTO NL – JUMBO 3h 52’ 25”
159 NIBALI Antonio BAHRAIN – MERIDA 3h 52’ 25”
160 HAIG Jack MITCHELTON – SCOTT 3h 52’ 25”
161 HAMILTON Christopher TEAM SUNWEB 3h 52’ 25”
162 VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 3h 52’ 25”
163 FRISON Frederik LOTTO SOUDAL 3h 52’ 25”
164 MORABITO Steve GROUPAMA – FDJ 3h 52’ 25”
165 REICHENBACH Sébastien GROUPAMA – FDJ 3h 52’ 25”
166 BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 3h 52’ 25”
167 KNEES Christian TEAM SKY 3h 52’ 37”
168 VLIEGEN Loïc BMC RACING TEAM 3h 52’ 45”
169 LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 3h 52’ 53”
170 HOFSTEDE Lennard TEAM SUNWEB 3h 52’ 53”
171 DOCKER Mitchell TEAM EF EDUCATION FIRST 3h 53’ 14”
172 JUUL JENSEN Christopher MITCHELTON – SCOTT 3h 53’ 38”
173 FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 3h 54’ 45”
174 BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 3h 54’ 45”
175 ELISSONDE Kenny TEAM SKY 3h 54’ 47”

Klasyfikacja generalna:

1 DENNIS Rohan BMC RACING TEAM 4h 03’ 21”0’ 00”
2 DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 4h 03’ 22”
3 CAMPENAERTS Victor LOTTO SOUDAL 4h 03’ 24”
4 GONÇALVES José TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 03’ 34”
5 DOWSETT Alex TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 03’ 38”
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. ASTANA PRO TEAM 4h 03’ 40”
7 YATES Simon Philip MITCHELTON – SCOTT 4h 03’ 42”
8 SCHACHMANN Maximilian QUICK-STEP FLOORS 4h 03’ 43”
9 MARTIN Tony TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 03’ 49”
10 POZZOVIVO Domenico BAHRAIN – MERIDA 4h 03’ 49”
11 BETANCUR Carlos MOVISTAR TEAM 4h 03’ 50”
12 CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 4h 03’ 51”
13 SCHMIDT Mads Würtz TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 03’ 52”
14 GROSSSCHARTNER Felix BORA – HANSGROHE 4h 03’ 53”
15 WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 4h 03’ 54”
16 PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ 4h 03’ 55”
17 KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 4h 03’ 56”
18 PREIDLER Georg GROUPAMA – FDJ 4h 03’ 56”
19 CAVAGNA Rémi QUICK-STEP FLOORS 4h 03’ 57”
20 FROOME Chris TEAM SKY 4h 03’ 59”
21 VALLS FERRI Rafael MOVISTAR TEAM 4h 04’ 00”
22 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 02”
23 DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 4h 04’ 02”
24 FORMOLO Davide BORA – HANSGROHE 4h 04’ 02”
25 MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 04”
26 OOMEN Sam TEAM SUNWEB 4h 04’ 04”
27 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 4h 04’ 05”
28 ROELANDTS Jurgen BMC RACING TEAM 4h 04’ 06”
29 KING Benjamin TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 06”
30 VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 04’ 06”
31 PFINGSTEN Christoph BORA – HANSGROHE 4h 04’ 06”
32 HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY 4h 04’ 07”
33 PUCCIO Salvatore TEAM SKY 4h 04’ 08”
34 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban MITCHELTON – SCOTT 4h 04’ 08”
35 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM 4h 04’ 10”
36 VERVAEKE Louis TEAM SUNWEB 4h 04’ 10”
37 BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 04’ 11”
38 O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 11”
39 ARU Fabio UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 12”
40 MASNADA Fausto ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 04’ 13”
41 CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 13”
42 DENZ Nico AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 14”
43 DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM SKY 4h 04’ 14”
44 MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 14”
45 VENTOSO ALBERDI Francisco Jo BMC RACING TEAM 4h 04’ 15”
46 CATTANEO Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 04’ 15”
47 GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 15”
48 SANCHEZ Luis Leon ASTANA PRO TEAM 4h 04’ 15”
49 KREUZIGER Roman MITCHELTON – SCOTT 4h 04’ 17”
50 POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 18”
51 VILLELLA Davide ASTANA PRO TEAM 4h 04’ 18”
52 LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 4h 04’ 18”
53 MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 19”
54 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 4h 04’ 21”
55 DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 22”
56 GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 23”
57 BOUWMAN Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 04’ 23”
58 CARAPAZ Richard MOVISTAR TEAM 4h 04’ 23”
59 EG Niklas TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 23”
60 BEWLEY Sam MITCHELTON – SCOTT 4h 04’ 23”
61 SENECHAL Florian QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 24”
62 BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 4h 04’ 24”
63 WOODS Michael TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 24”
64 DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 25”
65 MOHORIC Matej BAHRAIN – MERIDA 4h 04’ 25”
66 LAMMERTINK Maurits TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 04’ 27”
67 VIVIANI Elia QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 27”
68 PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 27”
69 PANTANO GOMEZ Jarlinson TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 27”
70 LAENGEN Vegard Stake UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 28”
71 MORI Manuele UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 28”
72 ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 4h 04’ 28”
73 COLEDAN Marco WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 04’ 29”
74 BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 30”
75 HIRT Jan ASTANA PRO TEAM 4h 04’ 30”
76 MEINTJES Louis TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 30”
77 BROWN Nathan TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 30”
78 MØRKØV Michael QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 30”
79 TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 4h 04’ 31”
80 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 31”
81 IRIZAR ARAMBURU Markel TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 32”
82 PLANCKAERT Baptiste TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 04’ 33”
83 SCULLY Tom TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 34”
84 MODOLO Sacha TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 35”
85 BRAMBILLA Gianluca TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 35”
86 BALLERINI Davide ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 04’ 35”
87 GAVAZZI Francesco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 04’ 35”
88 ROCHE Nicolas BMC RACING TEAM 4h 04’ 36”
89 KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 04’ 36”
90 BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 4h 04’ 37”
91 VAN POPPEL Boy TREK – SEGAFREDO 4h 04’ 37”
92 NIEVE ITURRALDE Mikel MITCHELTON – SCOTT 4h 04’ 38”
93 SCHILLINGER Andreas BORA – HANSGROHE 4h 04’ 39”
94 TORRES AGUDELO Rodolfo Andre ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 04’ 40”
95 JANSE VAN RENSBURG Jacques W TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 41”
96 CARTHY Hugh John TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 41”
97 FRANKINY Kilian BMC RACING TEAM 4h 04’ 42”
98 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 42”
99 CICCONE Giulio BARDIANI CSF 4h 04’ 42”
100 DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM 4h 04’ 43”
101 VAN ASBROECK Tom TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 04’ 44”
102 ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 45”
103 MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 4h 04’ 45”
104 PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 04’ 46”
105 SABATINI Fabio QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 46”
106 VENTER Jaco TEAM DIMENSION DATA 4h 04’ 47”
107 BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 4h 04’ 47”
108 VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 48”
109 MOSCA Jacopo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 04’ 49”
110 BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 04’ 49”
111 CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 50”
112 SIMION Paolo BARDIANI CSF 4h 04’ 52”
113 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 4h 04’ 52”
114 POELS Wout TEAM SKY 4h 04’ 52”
115 ATAPUMA Jhon Darwin UAE TEAM EMIRATES 4h 04’ 53”
116 MARECZKO Jakub WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 04’ 54”
117 STYBAR Zdenek QUICK-STEP FLOORS 4h 04’ 55”
118 BARBIN Enrico BARDIANI CSF 4h 04’ 55”
119 SELIG Rudiger BORA – HANSGROHE 4h 04’ 55”
120 BERTAZZO Liam WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 05’ 00”
121 HANSEN Adam James LOTTO SOUDAL 4h 05’ 01”
122 ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 05’ 05”
123 KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 4h 05’ 05”
124 DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 05”
125 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 05’ 05”
126 ARMEE Sander LOTTO SOUDAL 4h 05’ 06”
127 SAGIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 07”
128 BONIFAZIO Niccolò BAHRAIN – MERIDA 4h 05’ 07”
129 SENNI Manuel BARDIANI CSF 4h 05’ 07”
130 CURVERS Roy TEAM SUNWEB 4h 05’ 08”
131 SEPULVEDA Eduardo MOVISTAR TEAM 4h 05’ 08”
132 NIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 11”
133 NEILANDS Krists ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 13”
134 HAGA Chad TEAM SUNWEB 4h 05’ 13”
135 DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM 4h 05’ 16”
136 HAMILTON Christopher TEAM SUNWEB 4h 05’ 17”
137 QUINTANA Dayer MOVISTAR TEAM 4h 05’ 18”
138 SBARAGLI Kristian ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 21”
139 ROY Jérémy GROUPAMA – FDJ 4h 05’ 26”
140 ZARDINI Edoardo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 05’ 26”
141 VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 05’ 27”
142 FRISON Frederik LOTTO SOUDAL 4h 05’ 27”
143 TONELLI Alessandro BARDIANI CSF 4h 05’ 31”
144 PEDRERO Antonio MOVISTAR TEAM 4h 05’ 31”
145 VAN POPPEL Danny TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 05’ 32”
146 FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 4h 05’ 32”
147 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 05’ 36”
148 REICHENBACH Sébastien GROUPAMA – FDJ 4h 05’ 36”
149 MORABITO Steve GROUPAMA – FDJ 4h 05’ 36”
150 BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 4h 05’ 38”
151 HERMANS Ben ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 05’ 39”
152 LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 4h 05’ 39”
153 ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 4h 05’ 39”
154 BONNET William GROUPAMA – FDJ 4h 05’ 39”
155 VAN HOECKE Gijs TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 05’ 42”
156 VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL 4h 05’ 43”
157 VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 4h 05’ 49”
158 TURRIN Alex WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 05’ 51”
159 TUFT Svein MITCHELTON – SCOTT 4h 05’ 52”
160 LINDEMAN Bert-Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO 4h 05’ 52”
161 KNEES Christian TEAM SKY 4h 05’ 54”
162 VLIEGEN Loïc BMC RACING TEAM 4h 05’ 56”
163 ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 4h 06’ 03”
164 GUARDINI Andrea BARDIANI CSF 4h 06’ 06”
165 BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 4h 06’ 08”
166 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL 4h 06’ 16”
167 NIBALI Antonio BAHRAIN – MERIDA 4h 06’ 17”
168 NOVAK Domen BAHRAIN – MERIDA 4h 06’ 21”
169 HOFSTEDE Lennard TEAM SUNWEB 4h 06’ 26”
170 JUUL JENSEN Christopher MITCHELTON – SCOTT 4h 06’ 44”
171 DOCKER Mitchell TEAM EF EDUCATION FIRST 4h 06’ 48”
172 HAIG Jack MITCHELTON – SCOTT 4h 07’ 02”
173 BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 4h 07’ 41”
174 ELISSONDE Kenny TEAM SKY 4h 07’ 52”
175 FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 4h 08’ 08”