Start ekipy Israel Cycling Academy w tegorocznym Giro d’Italia to bardzo duże wydarzenie dla kibiców kolarstwa z bliskiego wschodu. Nie dziwi więc fakt, że dyrekcja zespołu postanowiła wystawić do rywalizacji największe gwiazdy, ale i lokalnych bohaterów.

Zważając na wyniki wyścigów etapowych tej wiosny, liderem zespołu na klasyfikację generalną wydaje się być Ben Hermans. Belg kilkukrotnie już ocierał się o pierwszą “10” dużych wyścigów, co daje mu szanse na osiągnięcie podobnego rezultatu w maju.

Obok byłego kolarza BMC, największymi gwiazdami w zespole wydają się być Ruben Plaza i Kristian Sbaragli. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pierwszy z nich poszuka swoich szans w ucieczkach, a drugi na płaskich finiszach, lecz obaj w ostatnich miesiącach testowali zupełnie różne rozwiązania.

Na pierwszych etapach, fani zgromadzeni przy trasie z pewnością będą za to dopingować Guy Sagiva i Guy Niva, jedynych Izraelitów na liście startowej. Co prawda niewielu wymagać będzie od nich jakiegokolwiek dużego wyniku, lecz ich udział w wyścigu będzie sam w sobie swoistym świętem.

Skład Israel Cycling Academy na Giro d’Italia 2018: Guillaume Boivin, Zak Dempster, Ben Hermans, Krists Neilends, Guy Niv, Ruben Plaza, Guy Sagiv, Kristian Sbaragli