Po Bardiani-CSF, swój skład na Giro d’Italia ogłosiła druga z włoskich ekip prokontynentalnych – Androni – Sidermec – Bottecchia. Dyrektor sportowy Gianni Savio desygnuje na swój rodzimy wyścig uniwersalny skład, mogący rywalizować w każdym terenie.

Androni, którego przed rokiem na trasie trzytygodniowego wyścigu zabrakło, tym razem pewne udziału było od października. Zwyciężyło bowiem w Pucharze Włoch, co zwyczajowo skutkuje otrzymaniem zaproszenia na Giro.

Najmocniejszą kartą drużyny będzie najprawdopodobniej Francesco Gavazzi, który w ostatnim czasie sygnalizuje zwyżkę formy. Niedzielne Giro dell’Apenino (kat.1.1) ukończył tuż za podium. Miłą niespodziankę sprawić może także Fausto Masnada – trzeci w tym wyścigu.

W składzie drużyny znalazł się również między innymi Mattia Cattaneo, dla którego będzie to powrót do rywalizacji po kraksie podczas Settimana Internazionale Coppi e Bartali (kat.2.1).

Obok tego duetu na trasie zaprezentują się również: Manuel Belletti, na którego Androni liczyć będzie podczas sprinterskich finiszów, doświadczeni Rodolfo Torres i Marco Frapporti oraz Davide Ballerini i Andrea Vendrame.

Skład Androni – Sidermec – Bottecchia na Giro d’Italia: Francesco Gavazzi, Fausto Masnada, Mattia Cattaneo, Manuel Belletti, Rodolfo Torres, Marco Frapporti, Davide Ballerini, Andrea Vendrame.