LottoNL-Jumbo/Cor Vos ©

Ekipa LottoNL-Jumbo jako pierwsza z grona zespołów World Touru zaprezentowała skład na Giro d’Italia. O wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej powalczy Nowozelandczyk Geogre Bennett, któremu pomóc w osiągnięciu tego celu mogą Robert Gesink i Enrico Battaglin.

Holenderska ekipa desygnuje drużynę, która powinna być jednak widoczna w każdym terenie. Poza wymienioną trójką, która błyszczeć powinna w trakcie najbardziej wymagających odcinków, na trasie zaprezentują się również: szybki Danny van Poppel (zwycięzca pierwszego etapu Volta a la Comunitat Valenciana), znakomity w jeździe indywidualnej na czas Jos van Emden (triumfator kończącej ubiegłoroczne Giro „czasówki”), oraz wszechstronny Bert-Jan Lindeman, mogący szukać swoich szans w ucieczkach.

Skład uzupełnią zaś Koen Bouwmann i Gijs Van Hoecke – również nie będący bez szans na skalpy.

W składzie ekipy zabraknie Stevena Kruijswijka – czwartego kolarza Giro przed dwoma laty, który w pamięci kibiców zapisał się heroiczną walką o końcowy triumf i pechowym upadkiem, przekreślającym jego marzenia. 30-latek już zimą poinformował, że jego nadrzędnym celem będzie w tym sezonie Tour de France.

Skład LottoNL-Jumbo na Giro d’Italia: Danny van Poppel, George Bennett, Bert-Jan Lindeman, Koen Bouwman, Jos van Emden, Enrico Battaglin, Robert Gesink, Gijs van Hoecke

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments