Jon Baines / Tom Pidcock

Urodzeni w Yorkshire Ben Swift i Tom Pidcock będą liderami reprezentacji Wielkiej Brytanii na Tour de Yorkshire.

Jeżdżący na co dzień w UAE Team Emirates Ben Swift to były mistrz świata z toru, ale ma w swoim szosowym palmares także kilka znaczących sukcesów. „Swifty” triumfował dwukrotnie na etapach Tour de Pologne czy Tour Down Under. Siedem lat temu wygrał także odcinek na Tour de Romandie.

Wchodzący dopiero na szosowe salony Tom Pidcock to jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia. 18 latek z Leeds jest dominatorem w przełajach, ale w roku ubiegłym został także mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorów. Wygrał także Paryż – Roubaix i jego występy nie mogły zostać niezauważone. Od tego sezonu został zawodnikiem Team Wiggins.

Sir Gary Verity z niecierpliwością oczekuje tego duetu na trasie swojego wyścigu:

Cieszę się, że młodzi brytyjscy kolarze mogą podczas Tour de Yorkshire powalczyć z najlepszymi kolarzami na świecie. Tom to prawdziwa wschodząca gwiazda i kibice bardzo chętnie zobaczą go w jego rodzinnych stronach. Natomiast Ben rywalizuje na najwyższym poziomie już od 10 lat i zasługuje na miano gwiazdy tego wyścigu. Liczę, że lista startowa będzie bardzo spektakularna.

Tour de Yorkshire potrwa od 3 do 6 maja. Wyścig powinien rozstrzygnąć się ostatniego dnia na królewskim etapie kończącym się w Leeds. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments