fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Tomasz Marczyński znalazł się w składzie ekipy Lotto Soudal na środową Brabantse Pijl (kategoria 1.HC). Belgijski zespół zagra w semiklasyku mocnymi kartami: na starcie pojawią się też między innymi Tim Wellens i Tiesj Benoot.

58. edycja wyścigu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Start zapowiedzieli już między innymi triumfator sprzed roku – Sonny Colbrelli (Bahrain Merida), zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Pologne – Dylan Teuns (BMC Racing) czy Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). W walce o triumf liczyć się jednak będą również kolarze Lotto Soudal – Tiesj Benoot i Tim Wellens.

Pierwszy z nich zapisał się w pamięci kibiców kapitalnym zwycięstwem w tegorocznej edycji Strade Bianche, a występ w Strzale będzie dla niego formą przygotowania do najważniejszych startów wiosny – klasyków ardeńskich. W związku z tym faktem nieco wyżej stać mogą akcje Wellensa – przed rokiem czwartego, który do startu w ojczyźnie przystąpi opromieniony triumfem w klasyfikacji generalnej Vuelta a Andalucia i klasyfikacji punktowej Paryż-Nicea.

Polskich kibiców cieszyć może obecność w składzie drużyny Tomasza Marczyńskiego. Nasz rodak ma być kapitanem Lotto Soudal podczas ardeńskich klasyków, a i dla niego start w Strzale z pewnością będzie ważnym przetarciem. Zestawienie ekipy uzupełnią Remy Mertz, Maxime Monfort, Tosh Van der Sande i Jelle Vanendert.

Lotto-Soudal na Brabantse Pijl (1.HC):

Tiesj Benoot, Tomasz Marczyński, Remy Mertz, Maxime Monfort, Tosh Van der Sande, Jelle Vanendert, Tim Wellens

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments