Zoé SOULLARD / directvelo

Francuz zaatakował tuż po złapaniu ucieczki dnia i nie dał się już doścignąć do mety. Tym samym zawodnik Direct Energie sięgnął po drugi triumf w tym sezonie.

Francuski klasyk rozegrany został na trasie liczącej niecałe 200 kilometrów i przez większość dystansu był pozbawiony jakichkolwiek trudności, ale w końcówce peleton musiał zmierzyć się z kilkoma krótkimi hopkami i krótkim odcinkiem bruku. Na mecie na zwycięzcę czekało tyle sera ile ważył triumfator 🙂

W ucieczce dnia znaleźli się Daniel Eaton (United Healthcare), Pierre Gouault (Roubaix-Lille Metropole) i Perrig Quemeneur (Direct Energie). Już po 30 kilometrach harcujący zawodnicy zyskali ponad 6 minut przewagi i przez kolejne 2 godziny wyścig nie należał do najbardziej emocjonujących.

Dopiero w połowie dystansu peleton solidniej zabrał się do pracy i strata zmalała do około 2 minut na 80 kilometrów przed metą. Po kolejnych 30 kilometrach na czele został już tylko Quemeneur, który samotnie jadąc przez kilka kilometrów utrzymywał około 20 sekund przewagi, ale 30 kilometrów przed metą Francuz został skasowany za sprawą zawodników Ag2r.

Po chwili uspokojenia na atak zdecydował się Lilian Calmejane (Direct Energie) i kilkanaście kilometrów samotnie walczył z goniącym peletonem. Kontrować próbowali Nicolas Edet (Cofidis), Guillaume Martin (Wanty) i Julen Irizar (Euskadi), ale stanęli w zawieszeniu pomiędzy peletonem, a samotnym Calmejanem.

Pościg za samotnie atakującym Francuzem się jednak nie udał i Calmejane mógł cieszyć się z drugiego triumfu w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Valentin Madouas (Groupama-FDJ), a Andrea Vendrame (Androni) zajął najniższy stopień podium.

Miejsce Kolarz Zespół Czas
1 Calmejane Lilian Direct Energie 4:53:17
2 Madouas Valentin Groupama – FDJ 0:21
3 Vendrame Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
4 Belletti Manuel Androni – Sidermec – Bottecchia 0:38
5 Touze Damien St Michel – Auber93 ,,
6 Cimolai Davide Groupama – FDJ ,,
7 Ladagnous Matthieu Groupama – FDJ ,,
8 Manzin Lorrenzo Vital Concept Cycling Club ,,
9 Hofstetter Hugo Cofidis, Solutions Crédits ,,
10 Pichon Laurent Fortuneo – Samsic ,,
11 Minnaard Marco Wanty – Groupe Gobert ,,
12 Schelling Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
13 Hoelgaard Daniel Groupama – FDJ ,,
14 Hagen Carl Fredrik Team Joker Icopal ,,
15 Martin Guillaume Wanty – Groupe Gobert 0:41
16 Edet Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 0:45
17 Capiot Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 1:03
18 Aberasturi Jon Euskadi – Murias ,,
19 Cornu Jeremy Direct Energie ,,
20 Combaud Romain Delko Marseille Provence KTM ,,
21 Barthe Cyril Euskadi – Murias ,,
22 Thomas Benjamin Groupama – FDJ ,,
23 Le Bon Johan Vital Concept Cycling Club ,,
24 Shilov Sergey Gazprom-RusVelo ,,
25 Bonnafond Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
26 Degand Thomas Wanty – Groupe Gobert 1:08
27 Allegaert Piet Sport Vlaanderen – Baloise 1:11
28 Feillu Romain St Michel – Auber93 1:41
29 Forfang Ole Team Joker Icopal ,,
30 Van Rooy Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
31 Mainard Jerome Roubaix Lille Métropole ,,
32 Chetout Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
33 Teasdale Josh Team Differdange – Losch ,,
34 Farazijn Maxime Sport Vlaanderen – Baloise ,,
35 Cataford Alexander UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
36 Maison Jérémy Fortuneo – Samsic ,,
37 Finetto Mauro Delko Marseille Provence KTM 1:48
38 Delaplace Anthony Fortuneo – Samsic 1:50
39 Hardy Romain Fortuneo – Samsic ,,
40 Pichot Alexandre Direct Energie ,,
41 Brøchner Nicolai Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources 2:05
42 Skjerping Kristoffer Team Joker Icopal 2:21
43 Steimle Jannik Team Vorarlberg Santic 2:58
44 Tiller Rasmus Team Joker Icopal 3:44
45 Levarlet Guillaume St Michel – Auber93 ,,
46 Lienhard Fabian Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources 3:50
47 Trusov Nikolay Gazprom-RusVelo ,,
48 Putt Tanner UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
49 Gaudu David Groupama – FDJ ,,
50 Verwilst Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 4:29
51 Aristi Mikel Euskadi – Murias ,,
52 Domont Axel AG2R La Mondiale 6:38
53 Ourselin Paul Direct Energie ,,
54 Nauleau Bryan Direct Energie ,,
55 Dumoulin Samuel AG2R La Mondiale ,,
56 Leroux Samuel Roubaix Lille Métropole 7:33
57 Cabot Jeremy Roubaix Lille Métropole ,,
58 De Rossi Lucas Delko Marseille Provence KTM ,,
59 Txoperena Beñat Euskadi – Murias ,,
60 Bryon Miguel Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
61 Irizar Julen Euskadi – Murias ,,
62 Evensen Henrik Team Joker Icopal ,,
63 Røinås Fridtjof Team Joker Icopal ,,
64 Bonusi Raffaello Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
65 Meiler Lukas Team Vorarlberg Santic ,,
66 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic ,,
67 Rybalkin Aleksey Gazprom-RusVelo ,,
68 van Melsen Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
69 Rodriguez John Anderson Delko Marseille Provence KTM ,,
70 Kreder Wesley Wanty – Groupe Gobert ,,
71 Duval Julien AG2R La Mondiale ,,
72 Simon Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
73 Thominet Camille St Michel – Auber93 9:40
74 Spreafico Matteo Androni – Sidermec – Bottecchia 10:16
75 Siskevicius Evaldas Delko Marseille Provence KTM 11:50
76 Journiaux Axel Direct Energie 16:58
77 Soupe Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits 20:11
78 Dahl Herman Team Joker Icopal ,,
79 Kobernyak Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
DNF Maldonado Anthony St Michel – Auber93 -4:53:17
DNF Vanspeybrouck Pieter Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF Antonini Simone Wanty – Groupe Gobert ,,
DNF Joly Thomas Roubaix Lille Métropole ,,
DNF Gouault Pierre Roubaix Lille Métropole ,,
DNF Dernies Tom Roubaix Lille Métropole ,,
DNF Antomarchi Julien Roubaix Lille Métropole ,,
DNF Eisenhart Taylor Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
DNF Dahlheim Andrew Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
DNF Le Turnier Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF Murphy John Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources ,,
DNF Le Cunff Kévin St Michel – Auber93 ,,
DNF Maurelet Flavien St Michel – Auber93 ,,
DNF Quemeneur Perrig Direct Energie ,,
DNF Bosch Manuel Team Vorarlberg Santic ,,
DNF Leveau Jeremy Delko Marseille Provence KTM ,,
DNF Orrico Davide Team Vorarlberg Santic ,,
DNF Da Silva Tiago Team Differdange – Losch ,,
DNF McCabe Travis UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
DNF Udondo Gotzon Euskadi – Murias ,,
DNF Pardini Olivier Team Differdange – Losch ,,
DNF Winter Laurin Team Differdange – Losch ,,
DNF Meiler Martin Team Vorarlberg Santic ,,
DNF Corbel Erwann Vital Concept Cycling Club ,,
DNF Gougeard Alexis AG2R La Mondiale ,,
DNF Venturini Clément AG2R La Mondiale ,,
DNF Benfatto Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
DNF Barbier Rudy AG2R La Mondiale ,,
DNF Van Gompel Mathias Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF Noppe Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF Frapporti Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
DNF Alzate Carlos Eduardo UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
DNF Rózsa Balázs Team Differdange – Losch ,,
DNF Eaton Daniel UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
DNF Lagutin Sergey Gazprom-RusVelo ,,
DNF Fournier Marc Vital Concept Cycling Club ,,
DNF Garel Adrien Vital Concept Cycling Club ,,
DNF Lammertink Steven Vital Concept Cycling Club ,,
DNF RodrÍguez Sergio Euskadi – Murias ,,
DNF Gallopin Tony AG2R La Mondiale ,,
DNF Kockelmann Raphael Team Differdange – Losch ,,
DNF Valvasori Larry Team Differdange – Losch ,,
DNF Fonseca Armindo Fortuneo – Samsic ,,
DNF Gerard Arnaud Fortuneo – Samsic ,,
DNF Kozonchuk Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
DNF Hegyvary Adrian UnitedHealthcare Pro Cycling Team ,,
DNS Shalunov Evgeny Gazprom-RusVelo ,,