Fot. Amstel Gold Race

Trzech Polaków znalazło się w składzie Team Sky na niedzielny Amstel Gold Race, będący pierwszą odsłoną tryptyku ardeńskiego. O powtórzenie wyczynu z 2015 roku powalczy Michał Kwiatkowski, zaś pomagać mu będą między innymi Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

„Kwiato” wygrał Amstel trzy lata temu, jadąc w koszulce mistrza świata. Wszystkie swoje ukończone starty kończył zresztą w czołowej „10” – w poprzedniej edycji był drugi, w 2014 roku – piąty, zaś w 2013 – czwarty. Występ w „Piwnym wyścigu” jest dla niego jednym z kluczowych punktów tego sezonu, o czym mówił między innymi w rozmowie z naszym serwisem.

Do pomocy Kwiatkowskiemu włodarze Team Sky desygnowali dwóch rodaków: Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego. Obok nich na starcie staną także: Sergio Henao, Wasyl Kiryijenka, Wout Poels i Tao Geoghegan Hart.

Do pierwszej odsłony tryptyku ardeńskiego „Kwiato” przystąpi opromieniony dobrymi występami w Volta ao Algarve i Tirreno-Adriatico, gdzie zanotował triumfy w klasyfikacji generalnej. Z dobrej strony pokazał się także w trakcie zakończonego w sobotę Itzulia Basque Country, gdzie był bardzo aktywny i zaliczył miejsce na podium trzeciego etapu.

Przed rokiem Amstel Gold Race zakończył się zwycięstwem Philippe Gilberta (Quick-Step Floors), który pokonał „Kwiato” w finałowym sprincie. Trzecie miejsce zajął Michael Albasini (ORICA-Scott).

Skład Team Sky na Amstel Gold Race:

Tao Geoghegan Hart, Michał Gołaś, Sergio Henao, Wasyl Kiryijenka, Michał Kwiatkowski, Wout Poels, Łukasz Wiśniowski