Michał Gałka drugim juniorem Internationale Cottbuser! Zwyciężył Duńczyk Jacob Hindsgaul Madsen. 

Płaski odcinek wokół Dissen był areną ostatniego etapu Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt. Młodzi adepci kolarstwa mieli do pokonania 120 kilometrów.

Mimo kilku ataków peleton także i dzisiaj kontrolował sytuację i o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Po raz trzeci z rzędu najlepszy okazał się Jacob Hindsgaul Madsen (Team Herning CK Junior) i to Duńczyk zabrał w ostatniej chwili zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Michałowi Gałce.

Drugi finiszował Henri Uhlig ( DIATEST City Bike VC Darmstad), a trzeci Jakob Gesner (STEVENS Juniorenteam Thüring). Gałka finiszował na jedenastym miejscu i w generalce ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji.

Wyniki ostatniego etapu (TOP 10 + miejsca Polaków):

1. 71 MADSEN Jacob Hindsgaul Team Herning CK Junior P/B 10046120753 Lo 02:44:02 -10
2. 126 UHLIG Henri DIATEST City Bike VC Darmstad 10036355479 * 02:44:04 00:00:02 -10
3. 161 GEßNER Jakob STEVENS Juniorenteam Thüring 10036440658 02:44:04 00:00:02 -9
4. 191 MESTAN Matous Team Tschechien 10047062966 02:44:04 00:00:02
5. 35 VAN DEN AARSSEN Jurgen Team Zuid-Oost Nederland 10016519383 02:44:04 00:00:02
6. 81 WERNER Franz Junioren Schwalbe Team Sachs 10045919982 02:44:04 00:00:02
7. 196 CECH Martin Team Tschechien 10023479842 02:44:04 00:00:02
8. 5 WILKSCH Hannes Team RSC Cottbus 10058552921 * 02:44:04 00:00:02 -1
9. 83 SCHARR Johannes Junioren Schwalbe Team Sachs 10050847784 02:44:04 00:00:02
10. 22 BALLERSTEDT Maurice Team LV Berlin 10036175526 * 02:44:04 00:00:02

11. 92 GAŁKA Michał National Team Poland 10062070886 * 02:44:04 00:00:02
33. 93 WALKOWIAK Kacper National Team Poland 10051452117 02:44:04 00:00:02 -3
38. 16 SCIBIOR Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10050867689 02:44:04 00:00:02
43. 12 KLASINSKI Bartosz Team ALKS STAL Grudziadz 10050829293 02:44:04 00:00:02
58. 91 RICHTER Wiktor National Team Poland 10015338108 02:44:04 00:00:02
62. 94 PAPIERSKI Damian National Team Poland 10015328408 02:44:04 00:00:02 -3
72. 11 KRYSZTOFIAK Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10054665847 * 02:45:39 00:01:37
DNF 13 10054626845 KOLODZIEJSKI Konrad Team ALKS STAL Grudziadz
DNF 15 10054671406 TACZYNSKI Kamil Team ALKS STAL Grudziadz
DNF 18 10054659783 BELNIAK Maciej Team ALKS STAL Grudziadz
DNF 95 10048871917 PROKOPYSZYN Filip National Team Poland
DNF 96 10055798828 POLTORAK Kacper National Team Poland

Końcowa klasyfikacja generalna (TOP 10 + miejsca Polaków):

1. 71 MADSEN Jacob Hindsgaul Team Herning CK Junior P/B 10046120753 Lo 05:56:01
2. 92 GAŁKA Michał National Team Poland 10062070886 * 05:56:04 00:00:03
3. 22 BALLERSTEDT Maurice Team LV Berlin 10036175526 * 05:56:13 00:00:12
4. 94 PAPIERSKI Damian National Team Poland 10015328408 05:56:20 00:00:19
5. 116 EGEHUS Frederik Team ABC Junior 10050163027 05:56:24 00:00:23
6. 161 GEßNER Jakob STEVENS Juniorenteam Thüring 10036440658 05:56:25 00:00:24
7. 62 FRICK Bastian Team Auto Eder Bayern 10064190843 05:56:30 00:00:29
8. 126 UHLIG Henri DIATEST City Bike VC Darmstad 10036355479 * 05:56:31 00:00:30
9. 5 WILKSCH Hannes Team RSC Cottbus 10058552921 * 05:56:31 00:00:30
10. 21 DIK Calvin Team LV Berlin 10036179869 05:56:31 00:00:30

13. 93 WALKOWIAK Kacper National Team Poland 10051452117 05:56:39 00:00:38
21. 91 RICHTER Wiktor National Team Poland 10015338108 05:56:57 00:00:56
70. 11 KRYSZTOFIAK Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10054665847 * 06:05:15 00:09:14
72. 16 SCIBIOR Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10050867689 06:07:43 00:11:42