Fot. UAE Team Emirates

Cała tegoroczna wiosenna kampania nie jest najlepsza w wykonaniu Alexandra Kristoffa. Dodatkowo Norweg podczas Paryż – Roubaix może wciąż zmagać się z chorobą.

Choć zapowiedzi były wielkie, mistrz Europy z Herning nie ma za sobą solidnej kampanii wiosennej. Kristoff nie był w stanie na żadnym wyścigu znaleźć się nawet na podium, co jest jednym z jego najgorszych wyników w karierze. Jakby tego było mało, po świecie wciąż podróżuje z nim nieprzyjemny wirus.

Przyjechaliśmy na Paryż – Roubaix z nadzieją, że nasz lider Alexander Kristoff nie będzie już musiał walczyć z chorobą. Ostatnie tygodnie były dla niego stracone ze względu na infekcję wirusową, która jednak jeszcze kilka dni temu mu przeszkadzała. Alex jest wojownikiem, lecz na tego typu wyścigach musisz być przygotowany w 100 procentach. Liczymy, że nasi zawodnicy będą w stanie odpowiednio wesprzeć lidera

– powiedział dyrektor sportowy zespołu UAE, Mario Scirea.

Naturalnymi zastępcami Kristoffa wydają się być Filippo Ganna oraz Marco Marcato. Trasa Roubaix jest jednak znana z tego, że sama selekcjonuje czołówkę.