Dominik Ratajczak zajął 2. miejsce na drugim etapie niemieckiego wyścigu dla juniorów – Cottbuser Juniors.

Etapem, na którym błysnął Polak była 11-kilometrowa jazda indywidualna na czas na płaskiej trasie ze startem i metą w Drachhausen. Świetna, równa jazda sprawiła, że na mecie lepszym czasem od niego mógł pochwalić się jedynie Lucas Toftenmark, który wygrał z przewagą czterech sekund.

Dzięki świetnemu występowi zawodnik Copernicus CCC Team awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu mającego kategorię 2.1 (pierwszy w hierarchii, podobnie jak u orlików, jest Ncup). Liderem jest Emil Herzog, który jak na razie zdołał wywalczyć w tym sezonie 3 zwycięstwa. Dobre, 20. miejsce zajmuje natomiast Marek Kapela, który zajął 11. miejsce na pierwszym etapie.

Kapela i Ratajczak nie są jedynymi Polakami na trasie wyścigu – poza nimi na niemieckiej ziemi startują również czterej inni reprezentanci Polski, a także kolarze ALKS Stal Grudziądz. Wyścig zakończy się w najbliższą niedzielę.

Wyniki 2. etapu Cottbuser Juniors 2022

Poprzedni artykułBiniam Girmay otrzymał nową ofertę od Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
Następny artykułOlav Kooij: „Czasami potrzebna jest odrobina szczęścia”
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.