Świetna passa polskich zawodników podczas 47. Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt trwa w najlepsze. W sobotę kolejny triumf etapowy do swojego dorobku dopisał Michał Strzelecki, a blisko było by poranną czasówkę wygrał Dawid Lewandowski. W czołówce byli również inni biało-czerwoni.

Niemiecki wyścig etapowy dla juniorów zaliczany do kalendarza UCI rozpoczął się w piątek od polskiego dubletu – wówczas wygrał Michał Strzelecki z VeloTalent Team Sobótka, a drugie miejsce zajął Dawid Lewandowski jadący w barwach reprezentacji Polski. W sobotę na kolarzy czekały aż 2 etapy – poranna jazda indywidualna na czas na dystansie 9,2 kilometra wokół Papproth oraz 60-kilometrowy etap-kryterium w Chociebużu.

Rano po wygraną sięgnął Duńczyk Carl Emil Just Pedersen (CeramicSpeed Herning CK). 18-latek nie był jednak najszybszy na trasie, bowiem tą o 3 sekundy szybciej pokonał Dawid Lewandowski (Reprezentacja Polski). Biało-czerwony, podobnie jak kilku innych kolarzy, został jednak ukarany przez sędziów dodatkowymi 20 sekundami za zbyt bliską jazdę pojazdu technicznego na trasie, wobec czego nasz 18-latek spadł na 5. miejsce. Na podium znaleźli się za to Dominik Krzyśków i Jan Jackowiak, obaj także jadący w barwach reprezentacji Polski.

Wyniki etapu 2a:

Popołudniowe kręcenie się po ulicach Chociebuża to już powrót na szczyt kolarzy znad Wisły. Po drugi swój triumf w tegorocznej edycji sięgnął Michał Strzelecki (VeloTalent Team Sobótka), czyli aktualny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej. Polacy przed jutrzejszym, ostatnim etapem, zajmują miejsca 2-5 w klasyfikacji generalnej – z pewnością spróbują jeszcze zagrozić Duńczykowi, który wypracował sobie przewagę podczas jazdy indywidualnej na czas.

Wyniki etapu 2b:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułWitamy w Piekle! – zapowiedź Paryż-Roubaix 2024
Następny artykułTour of Mersin 2024: Marcin Budziński znów na podium i powiększa przewagę w generalce