Foto: procycling.no

Lewis Askey (Wielka Brytania) triumfował na trasie juniorskiego Paryż – Roubaix. To kolejny brytyjski zwycięzca tego wyścigu.

111 kilometrów, w tym siedemnaście sektorów brukowanych – tak przedstawiała się trasa Paryż – Roubaix dla juniorów. Wśród startujących nie było niestety reprezentacji Polski.

Już na samym początku rywalizacji w peletonie miała miejsce kraksa i duża grupa mocno się podzieliła. Praktycznie na każdym brukowanym odcinku mieliśmy ataki. Swoich sił próbowali między innymi Sam Watson (Wielka Brytania) czy Samuele Manfredi (Włochy).

60 kilometrów przed metą na czele była spora grupka prowadzona przez juniorów z Niemiec. Na sektorze d’Auchy-les-Orchies po raz kolejny tempa nie wytrzymali następni zawodnicy i w przodzie zostało ich około 20: Arnes, Lier (Norwegia), Manfredi, Milan, Parisini  (Włochy), Grondin, Toumire, Valognes, Walkowiak (Francja), Benz, Heiduk (Niemcy), Wacker, Skjelmose (Dania), De Meester, Evenepoel, Fretin (Belgia), Maas (Holandia), Simmons (USA), Calvert, Watson, Askey (Wielka Brytania) i Cano Rodriguez (Hiszpania).

Z tej grupki na sektorze Le Moulin de Vertain zaatakowali Askey (Wielka Brytania) i Manfredi (Włochy). Dwójka świetnie ze sobą współpracowała i po chwili miała już minutę przewagi nad kolejnymi zawodnikami.

Na legendarnym Carrefour de l’Arbre w kontrę zabrali się: Benz (Niemcy), Skjelmose (Dania), Maas (Holandia) i Cano Rodriguez (Hiszpania). Szybko jednak z tej grupki odpadł Benz, ale trójka zbliżała się do prowadzących kolarzy.

Duńczyk Skjelmose samotnie pognał w stronę Askeya i Manfrediego i na dwa kilometry przed metą tracił do nich 10 sekund.

Na welodromie w Roubaix szybszy okazał się Lewis Askey (Wielka Brytania), a drugim miejscem musiał zadowolić się Samuele Manfredi (Włochy). Podium uzupełnił Matthias Jensen Skjelmose (Dania).

Wyniki:

1 ASKEY Lewis GRANDE BRETAGNE les 111 km en 2h40’57” (moy. 41,379 Km/h)
2 MANFREDI Samuele ITALIE mt
3 SKJELMOSE Mattias Jensen DANEMARK à 00:06
4 MAAS Edo PAYS-BAS à 00:52
5 BENZ Pirmin ALLEMAGNE mt
6 RODRIGUEZ CANO Carlos ESPAGNE à 00:55
7 SIMMONS Quinn ETATS-UNIS D’AMERIQUE à 02:15
8 WATSON Samuël GRANDE BRETAGNE à 02:41
9 FRETIN Milan BELGIQUE mt
10 WACKER Ludvig Anton DANEMARK mt
11 DE MEESTER Luca BELGIQUE mt
12 GRONDIN Donavan FRANCE mt
13 TOUMIRE Hugo FRANCE à 03:35
14 CALVERT Charley GRANDE BRETAGNE à 03:43
15 ARNES Daniel NORVEGE à 04:00
16 HEIDUK Kim Alexander ALLEMAGNE mt
17 MAYRHOFER Marius ALLEMAGNE à 05:05
18 LIER Erik Andre NORVEGE mt
19 ERIKSEN Frederik DANEMARK mt
20 HESSMANN Michel ALLEMAGNE mt
21 GONOV Lev à 06:09
22 VAN DE PAAR Jarne BELGIQUE à 06:12
23 KROONEN Max PAYS-BAS mt
24 PARISINI Nicolo ITALIE mt
25 KRUL Wessel PAYS-BAS mt
26 TREIMUTH Henri ESTONIE mt
27 PALM Oskar SUEDE mt
28 BELLE Bas PAYS-BAS mt
29 OMRZEL Aliaz SLOVENIE mt
30 ENGELHARDT Felix ALLEMAGNE mt
31 KESS Nicolas LUXEMBOURG à 06:35
32 KIRSCH Gilles LUXEMBOURG mt
33 MALMBERG Matias DANEMARK à 07:05
34 BROWN Jim GRANDE BRETAGNE mt
35 MIQUEL DELGADO Pau ESPAGNE mt
36 MILAN Jonathan ITALIE à 07:44
37 BARRENETXEA GOLZARRI Jon ESPAGNE à 07:50
38 WALKOWIAK Hugo FRANCE à 08:26
39 PAJUR Markus ESTONIE à 08:38
40 LABBE Benjamin Région des Hauts de France mt
41 VALOGNE Thibault FRANCE à 08:39
42 VAN VEENENDAAL Hidde PAYS-BAS à 08:41
43 CADEZ David SLOVENIE à 10:15
44 CODEMO Marco ITALIE à 10:29
45 LINDGREN Emil SUEDE mt
46 VAN DER TUUK Axel PAYS-BAS mt
47 ROUILLER Loris SUISSE mt
48 JENKINS Nolan ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
49 BRYANT Isaac ETATS-UNIS D’AMERIQUE à 10:33
50 BÖGLI Jonathan SUISSE à 10:38
51 ARM Rait ESTONIE à 11:30
52 HOLTER Adne NORVEGE mt
53 FOLTAN Adam SLOVAQUIE à 11:34
54 FLANAGAN Liam ETATS-UNIS D’AMERIQUE à 12:37
55 MARIN Matteo ITALIE mt

Poza limitem czasu:
EVENEPOEL Remco BELGIQUE
WAGNER Jordi LUXEMBOURG
MIRZOJEV Artjom ESTONIE
KLYVER Hjalmar SUEDE
LAMPERTI Gianni ETATS-UNIS D’AMERIQUE
HUYET Baptiste RÉGION DES HAUTS DE FRANCE
VOOL Toomas ESTONIE
LAANEMAE Erki ESTONIE
BREL Antoine RÉGION DES HAUTS DE FRANCE
BERSENEV Nikita FEDERATION DE RUSSIE
BARSOV Aleksandr FEDERATION DE RUSSIE
SYRITSA Gleb FEDERATION DE RUSSIE
LEVY William Blume DANEMARK
PAGNIER Louka FRANCE
SKOK Anze SLOVENIE
ETXEBARRIA AZPILIKUETA Josu ESPAGNE
GUTIERREZ FERNANDEZ Pablo ESPAGNE

Wycofali się:
WAERENSKJOLD Soren NORVEGE
KORSNES Marcus NORVEGE
STOKKE Vegard NORVEGE
VITO Giovanni ITALIE
RIVET Benjamin FRANCE
BRESCHER Leon ALLEMAGNE
WULFF Oliver Frederiksen DANEMARK
DENS Tuur BELGIQUE
DHAEYE Enrico BELGIQUE
JASTRAB Ryan ETATS-UNIS D’AMERIQUE
TIDBALL William GRANDE BRETAGNE
GEORGE Alfred GRANDE BRETAGNE
BOUZON Antoine SUISSE
FIORELLINO Jean SUISSE
IMBODEN Simon SUISSE
NAEGELI Manuel SUISSE
MEYERS Charel LUXEMBOURG
ESSER Mik LUXEMBOURG
ZELINA Andrej SLOVAQUIE
MERIAC Tomas SLOVAQUIE
KURNICKY Roman SLOVAQUIE
BANIAR Matus SLOVAQUIE
HODAS Jakub SLOVAQUIE
POLOZOV Viacheslav FEDERATION DE RUSSIE
POLUDENKO Evgenii FEDERATION DE RUSSIE
ALEHEIM Kim SUEDE
DAHLBLOM Anton SUEDE
MADSSTUEN Emil SUEDE
LOPEZ MONCHO Miquel ESPAGNE
KOLEHMAINEN Otto FINLANDE
BERGMAN Robin FINLANDE
SILLANKORVA Jaakko FINLANDE
JERN Linus FINLANDE
MIELIKAINEN Otto FINLANDE
MURN Bostjan SLOVENIE
HUENS Axel RÉGION DES HAUTS DE FRANCE
LECHANTRE Bastien RÉGION DES HAUTS DE FRANCE
MIDELET Leandre RÉGION DES HAUTS DE FRANCE