© Quick-Step Floors Cycling Team / Getty Images

José Álvaro Hodeg (Quick – Step Floors) triumfował na pierwszym etapie  Volta Ciclista a Catalunya.

Miejscowość Calella była dziś areną pierwszego etapu kolejnej etapówki World Tour w tym sezonie, czyli Volta Ciclista a Catalunya. Dzisiejszy odcinek liczył ponad 152 kilometry i tak naprawdę wyglądał na najłatwiejszą przeprawę w 98. edycji wyścigu. Na kolarzy czekały dwa lotne finisze i jedna górska premia. Jedynym startującym Polakiem był Paweł Poljański (BORA – hansgrohe).

Ucieczkę dnia utworzyli: Tom Bohli (BMC Racing Team), Jesus Ezquerra (Burgos-BH), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Andrei Grivko (Astana), Antonio Molina (Caja Rural – Seguros RGA) i Markel Irizar (Trek – Segafredo).

Pierwszą lotną premię wygrał Grivko przed Bohlim, a na drugim sprincie kolarze zamienili się miejscami. 50 kilometrów przed metą szóstka miała niewiele ponad dwie minuty przewagi. Peleton prowadzili kolarze BORA – hansgrohe, którzy pracowali na rzecz Sama Bennetta.

Jako pierwszy z ucieczki odpadł Grivko, a chwilę po nim spasował Bohli. 24 kilometry przed metą z czteroosobowej czołówki zaatakował Jesus Ezquerra, ale jeszcze przed końcem podjazdu wszystko zjechało się.

Premię górską na Port de Collsacreu (8,3 km długości; średnie nachylenie 2,5%) wygrał Wilmar Paredes (Manzana Postobon), który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala.

Na ostatnich kilometrach peleton prowadzili kolarze Movistaru, ale 1500 metrów przed metą rządy przejął Quick – Step Floors. Finiszowy sprint świetnie rozegrał José Álvaro Hodeg i tym samym wykończył pracę swoich kolegów.

Kolejne miejsca zajęli zawodnicy BORA – hansgrohe: Sam Bennett i Jay McCarthy.

Wyniki:
1 HODEG, Alvaro J. (QUICK – STEP FLOORS) 3:39:31
2 BENNETT, Sam (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
3 MCCARTHY, Jay (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
4 MORKOV, Michael (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
5 FERRARI, Roberto (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
6 BONIFAZIO, Niccolo (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
7 BOUHANNI, Nacer (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
8 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
9 MOHORIC, Matej (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
10 DEMPSTER, Zakkari (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
11 WYSS, Danilo (BMC RACING TEAM) 0:00:00
12 SIMON, Jordi (BURGOS – BH) 0:00:00
13 IMPEY, Daryl (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
14 SARAMOTINS, Aleksejs (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
15 PRADES, Eduard (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MU) 0:00:00
16 PANTANO, Jarlinson (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
17 JUNGELS, Bob (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
18 SOLER, Marc (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
19 MARTIN, Daniel (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
20 WALSCHEID, Maximilian R. (TEAM SUNWEB) 0:00:00
21 CHEREL, Mikael (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
22 BOLE, Grega (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
23 SCHACHMANN, Maxi. (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
24 KUDUS, Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
25 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
26 PREIDLER, Georg (FDJ) 0:00:00
27 GAUDU, David (FDJ) 0:00:00
28 GASPAROTTO, Enrico (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
29 ROSSKOPF, Joseph (BMC RACING TEAM) 0:00:00
30 SANZ, Enrique (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
31 MAS, Enric (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
32 LAMBRECHT, Bjorg (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
33 LATOUR, Pierre R. (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
34 BOL, Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
35 BONNET, William (FDJ) 0:00:00
36 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
37 GEOGHEGAN, Tao (TEAM SKY) 0:00:00
38 BERNAL, Egan A. (TEAM SKY) 0:00:00
39 MÜHLBERGER, Gregor (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
40 HAIG, Jack (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
41 BARTHE, Cyril (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
42 FORMOLO, Davide (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
43 CHAVES, Jhoan E. (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
44 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING TEAM) 0:00:00
45 IRIZAR, Julen (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
46 HENAO, Sergio L. (TEAM SKY) 0:00:00
47 BARGUIL, Warren (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
48 YATES, Simon (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
49 YATES, Adam (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
50 SKUJINS, Toms (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
51 RUBIO, Diego (BURGOS – BH) 0:00:00
52 CHERNETSKI, Sergei (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
53 CARTHY, Hugh J. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
54 GRIVKO, Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
55 WOODS, Michael (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
56 HERKLOTZ, Silvio (BURGOS – BH) 0:00:00
57 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
58 HOWES, Alex (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
59 JARRIER, Benoit (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
60 MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
61 ELISSONDE, Kenny (TEAM SKY) 0:00:00
62 SCHMIDT, Mads W. (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
63 DIAZ, Jose M. (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
64 BERHANE, Natnael (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
65 HAMILTON, Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:00
66 DOMONT, Axel (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
67 SCOTSON, Miles (BMC RACING TEAM) 0:00:00
68 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
69 SMIT, Willem J. (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
70 CHEVRIER, Clement (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
71 BENNETT, George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
72 NARVAEZ, Jhonnatan (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
73 FRÖHLINGER, Johannes (TEAM SUNWEB) 0:00:00
74 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
75 FRANK, Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
76 SHAW, James (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
77 LAENGEN, Vegard S. (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
78 VISCONTI, Giovanni (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
79 KRUIJSWIJK, Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
80 LINDEMAN, Bert-Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
81 VERVAEKE, Louis (TEAM SUNWEB) 0:00:00
82 CLEMENT, Stef (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
83 BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
84 J. VAN RENSBURG, J. W. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
85 BOOKWALTER, Brent (BMC RACING TEAM) 0:00:00
86 BROWN, Nathan (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
87 NAVARRO, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
88 ANACONA, Winner A. (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
89 HANSEN, Jesper (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
90 KNOX, James (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
91 O’CONNOR, Ben (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
92 EG, Niklas (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
93 MARTINEZ, Daniel F. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
94 NOVAK, Domen (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
95 TEN DAM, Laurens (TEAM SUNWEB) 0:00:00
96 DE TIER, Floris (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
97 LE TURNIER, Mathias (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
98 CRAS, Steff (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
99 ZEITS, Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
100 RAVASI, Edward (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
101 LUNKE, Sindre S. (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
102 MOINARD, Amael (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
103 TANKINK, Bram (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
104 DUARTE, Fabio A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
105 HIRT, Jan (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
106 GODON, Dorian (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
107 GRMAY, Tsgabu G. (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
108 STALNOV, Nikita (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
109 GASTAUER, Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
110 RESTREPO, Jhonatan (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
111 ROCHE, Nicolas (BMC RACING TEAM) 0:00:00
112 VACHON, Florian (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
113 SCHULTZ, Nicholas (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
114 REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
115 HENAO, Sebastian (TEAM SKY) 0:00:00
116 VILELA, Ricardo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
117 TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:00:00
118 ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
119 RODRIGUEZ, Cristian (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
120 GESINK, Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
121 MEINTJES, Louis (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
122 FABBRO, Matteo (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
123 DOMBROWSKI, Joseph L. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
124 FERRARI, Fabricio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
125 HERMANS, Ben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
126 EARLE, Nathan (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
127 VERONA, Carlos (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
128 BELKOV, Maxim (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
129 GARCIA, Jhojan O. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
130 GESBERT, Elie (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
131 PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
132 PAREDES, Wilmar A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:00
133 ROLLAND, Pierre (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:00
134 HANSEN, Adam J. (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
135 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:00
136 STETINA, Peter (TREK – SEGAFREDO) 0:00:00
137 PINOT, Thibaut (FDJ) 0:00:00
138 REICHENBACH, Sébastien (FDJ) 0:00:00
139 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
140 AGNOLI, Valerio (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:00
141 BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
142 ANTON, Igor (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:00
143 MAISON, Jérémy (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:00
144 SILVA, Joaquim (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
145 SAEZ, Hector (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
146 BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
147 LOPEZ, David (TEAM SKY) 0:00:00
148 ROY, Jérémy (FDJ) 0:00:00
149 MERINO, Igor (BURGOS – BH) 0:00:00
150 PLAZA, Ruben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:00
151 DEIGNAN, Philip (TEAM SKY) 0:00:00
152 KISERLOVSKI, Robert (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
153 PEDRERO, Antonio (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
154 POWER, Rob (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
155 ATAPUMA, Jhon D. (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:00
156 DE GENDT, Thomas (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
157 VICHOT, Arthur (FDJ) 0:00:00
158 ARMEE, Sander (LOTTO SOUDAL) 0:00:00
159 BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
160 STORER, Michael (TEAM SUNWEB) 0:00:26
161 AGUIRRE, Hernan R. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:26
162 HINDLEY, Jai (TEAM SUNWEB) 0:00:26
163 TUREK, Daniel (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:44
164 SUTHERLAND, Rory (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:44
165 BOHLI, Tom (BMC RACING TEAM) 0:01:38
166 GOLDSTEIN, Roy (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:03:13
167 DIDIER, Laurent (TREK – SEGAFREDO) 0:03:13
168 CUBERO, Jorge (BURGOS – BH) 0:04:59
169 ROSSETTO, Stéphane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:04:59
170 POLJANSKI, Pawel (BORA – HANSGROHE) 0:04:59
171 IRIZAR, Markel (TREK – SEGAFREDO) 0:06:03
172 EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:06:03
173 MOLINA, Antonio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:06:03
174 TEKLEHAIMANOT, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:06:03
175 CUMMINGS, Stephen (TEAM DIMENSION DATA) 0:06:03

Klasyfikacja generalna:
1 HODEG, Alvaro J. (QUICK – STEP FLOORS) 3:39:21
2 BENNETT, Sam (BORA – HANSGROHE) 0:00:04
3 GRIVKO, Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:05
4 MCCARTHY, Jay (BORA – HANSGROHE) 0:00:06
5 MORKOV, Michael (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
6 FERRARI, Roberto (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
7 BONIFAZIO, Niccolo (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
8 BOUHANNI, Nacer (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:10
9 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
10 MOHORIC, Matej (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
11 DEMPSTER, Zakkari (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:10
12 WYSS, Danilo (BMC RACING TEAM) 0:00:10
13 SIMON, Jordi (BURGOS – BH) 0:00:10
14 IMPEY, Daryl (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
15 SARAMOTINS, Aleksejs (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
16 PRADES, Eduard (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MU) 0:00:10
17 PANTANO, Jarlinson (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
18 JUNGELS, Bob (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
19 SOLER, Marc (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
20 MARTIN, Daniel (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
21 WALSCHEID, Maximilian R. (TEAM SUNWEB) 0:00:10
22 CHEREL, Mikael (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
23 BOLE, Grega (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
24 SCHACHMANN, Maxi. (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
25 KUDUS, Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
26 VANENDERT, Jelle (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
27 PREIDLER, Georg (FDJ) 0:00:10
28 GAUDU, David (FDJ) 0:00:10
29 GASPAROTTO, Enrico (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
30 ROSSKOPF, Joseph (BMC RACING TEAM) 0:00:10
31 SANZ, Enrique (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
32 MAS, Enric (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
33 LAMBRECHT, Bjorg (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
34 LATOUR, Pierre R. (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
35 BOL, Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
36 BONNET, William (FDJ) 0:00:10
37 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
38 GEOGHEGAN, Tao (TEAM SKY) 0:00:10
39 BERNAL, Egan A. (TEAM SKY) 0:00:10
40 MÜHLBERGER, Gregor (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
41 HAIG, Jack (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
42 BARTHE, Cyril (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
43 FORMOLO, Davide (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
44 CHAVES, Jhoan E. (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
45 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING TEAM) 0:00:10
46 IRIZAR, Julen (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
47 HENAO, Sergio L. (TEAM SKY) 0:00:10
48 BARGUIL, Warren (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
49 YATES, Simon (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
50 YATES, Adam (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
51 SKUJINS, Toms (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
52 RUBIO, Diego (BURGOS – BH) 0:00:10
53 CHERNETSKI, Sergei (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
54 CARTHY, Hugh J. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
55 WOODS, Michael (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
56 HERKLOTZ, Silvio (BURGOS – BH) 0:00:10
57 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:10
58 HOWES, Alex (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
59 JARRIER, Benoit (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
60 MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
61 ELISSONDE, Kenny (TEAM SKY) 0:00:10
62 SCHMIDT, Mads W. (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
63 DIAZ, Jose M. (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:10
64 BERHANE, Natnael (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
65 HAMILTON, Christopher (TEAM SUNWEB) 0:00:10
66 DOMONT, Axel (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
67 SCOTSON, Miles (BMC RACING TEAM) 0:00:10
68 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
69 SMIT, Willem J. (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
70 CHEVRIER, Clement (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
71 BENNETT, George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
72 NARVAEZ, Jhonnatan (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
73 FRÖHLINGER, Johannes (TEAM SUNWEB) 0:00:10
74 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
75 FRANK, Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
76 SHAW, James (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
77 LAENGEN, Vegard S. (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
78 VISCONTI, Giovanni (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
79 KRUIJSWIJK, Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
80 LINDEMAN, Bert-Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
81 VERVAEKE, Louis (TEAM SUNWEB) 0:00:10
82 CLEMENT, Stef (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
83 BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
84 J. VAN RENSBURG, J. W. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
85 BOOKWALTER, Brent (BMC RACING TEAM) 0:00:10
86 BROWN, Nathan (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
87 NAVARRO, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:10
88 ANACONA, Winner A. (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
89 HANSEN, Jesper (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
90 KNOX, James (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:10
91 O’CONNOR, Ben (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
92 EG, Niklas (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
93 MARTINEZ, Daniel F. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
94 NOVAK, Domen (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
95 TEN DAM, Laurens (TEAM SUNWEB) 0:00:10
96 DE TIER, Floris (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
97 LE TURNIER, Mathias (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:10
98 CRAS, Steff (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
99 ZEITS, Andrey (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
100 RAVASI, Edward (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
101 LUNKE, Sindre S. (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
102 MOINARD, Amael (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
103 TANKINK, Bram (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
104 DUARTE, Fabio A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
105 HIRT, Jan (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
106 GODON, Dorian (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:10
107 GRMAY, Tsgabu G. (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
108 STALNOV, Nikita (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
109 GASTAUER, Ben (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
110 RESTREPO, Jhonatan (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
111 ROCHE, Nicolas (BMC RACING TEAM) 0:00:10
112 VACHON, Florian (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
113 SCHULTZ, Nicholas (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
114 REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
115 HENAO, Sebastian (TEAM SKY) 0:00:10
116 VILELA, Ricardo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
117 TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:00:10
118 ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
119 RODRIGUEZ, Cristian (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
120 GESINK, Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:10
121 MEINTJES, Louis (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
122 FABBRO, Matteo (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
123 DOMBROWSKI, Joseph L. (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
124 FERRARI, Fabricio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
125 HERMANS, Ben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:10
126 EARLE, Nathan (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:10
127 VERONA, Carlos (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
128 BELKOV, Maxim (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
129 GARCIA, Jhojan O. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
130 GESBERT, Elie (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
131 PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
132 PAREDES, Wilmar A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:10
133 ROLLAND, Pierre (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P-) 0:00:10
134 HANSEN, Adam J. (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
135 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:10
136 STETINA, Peter (TREK – SEGAFREDO) 0:00:10
137 PINOT, Thibaut (FDJ) 0:00:10
138 REICHENBACH, Sébastien (FDJ) 0:00:10
139 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
140 AGNOLI, Valerio (BAHRAIN – MERIDA) 0:00:10
141 BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
142 ANTON, Igor (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:10
143 MAISON, Jérémy (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:10
144 SILVA, Joaquim (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:10
145 SAEZ, Hector (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:10
146 BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
147 LOPEZ, David (TEAM SKY) 0:00:10
148 ROY, Jérémy (FDJ) 0:00:10
149 MERINO, Igor (BURGOS – BH) 0:00:10
150 PLAZA, Ruben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:10
151 DEIGNAN, Philip (TEAM SKY) 0:00:10
152 KISERLOVSKI, Robert (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:10
153 PEDRERO, Antonio (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
154 POWER, Rob (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:10
155 ATAPUMA, Jhon D. (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:10
156 DE GENDT, Thomas (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
157 VICHOT, Arthur (FDJ) 0:00:10
158 ARMEE, Sander (LOTTO SOUDAL) 0:00:10
159 BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:10
160 STORER, Michael (TEAM SUNWEB) 0:00:36
161 AGUIRRE, Hernan R. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:36
162 HINDLEY, Jai (TEAM SUNWEB) 0:00:36
163 TUREK, Daniel (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:53
164 SUTHERLAND, Rory (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:54
165 BOHLI, Tom (BMC RACING TEAM) 0:01:43
166 GOLDSTEIN, Roy (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:03:23
167 DIDIER, Laurent (TREK – SEGAFREDO) 0:03:23
168 CUBERO, Jorge (BURGOS – BH) 0:05:09
169 ROSSETTO, Stéphane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:05:09
170 POLJANSKI, Pawel (BORA – HANSGROHE) 0:05:09
171 EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:06:12
172 IRIZAR, Markel (TREK – SEGAFREDO) 0:06:13
173 MOLINA, Antonio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:06:13
174 TEKLEHAIMANOT, Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:06:13
175 CUMMINGS, Stephen (TEAM DIMENSION DATA) 0:06:13