fot. Paryż - Nicea

Na kilka dni przed pierwszym monumentem w nowym sezonie, drużyny AG2R i Astany podały składy na „wiosenne mistrzostwa świata”.

AG2R

Francuska ekipa wysyła do Włoch ekipę z trzema liderami, którzy specjalizują się w wyścigach klasycznych. Pierwszym z nich jest Francuz Alexis Vuillermoz, który może pokusić się o atak na Poggio. Drugim z nich jest Tony Gallopin. Zwycięzca Clasica San Sebastian 2013,a także tegorocznego Etoile de Besseges jest w tym roku w niezłej dyspozycji, w związku z czym szefostwo zespołu może liczyć na jego dobry wynik. Ostatnim z liderów AG2R jest doskonale znany fanom kolarstwa, specjalista od północnych klasyków Belg Olivier Naesen.

Mediolan – San Remo jest wyścigiem długim z często powtarzającym się scenariuszem. Gra o wszystko tak naprawdę zaczyna się na Poggio. Musimy do tego momentu oszczędzić jak najwięcej sił, aby wykorzystać je we właściwym momencie. Będziemy szczególnie chronić Oliviera Naesena, Alexisa Vuillermoza i Tony Gallopina. Olivier oraz Alexis zadebiutują w La Primaverze. Naesen jest w dobrej kondycji przed rozpoczęciem kampanii wiosennych klasyków. Alexis zajmując ósme miejsce w Paryż- Nicea pokazał, że również jest w wysokiej formie. Tony po tym, jak zachorował na początku „wyścigu ku słońcu”, w późniejszej fazie udowodnił, że jego dyspozycja jest dobra. Wszyscy zawodnicy są zmotywowani i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik

– powiedział dyrektor sportowy AG2R Didier Jannel.

Skład AG2R La Mondiale na Mediolan –San Remo: Oliver Naesen, Alexis Vuillermoz, Tony Gallopin, Alexis Gougeard, Cyril Gautier, Stijn Vandenbergh, Clement Venturini.

Astana

We Włoszech kazachska drużyna stawi się w bardzo równym i mocnym składzie. Na ten moment liderami Astany wydają się: Alexey Lutsenko oraz sprinter Magnus Cort Nielsen.

Lutsenko, który w tym roku wygrał Tour of Oman, oraz był piętnasty w Tirreno-Adriatico, z pewnością zdecyduje się na wcześniejszy atak i będzie chciał zaskoczyć faworytów wyścigu. W przypadku finiszu z dużej grupy największe szanse na dobry wynik w ekipie Astana ma Cort Nielsen. Duńczyk tegoroczny sezon zaczął z wysokiego „C”. Podczas Dubai Tour zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, później wygrał jeden z etapów Tour of Oman, a także dwukrotnie plasował się w pierwszej „10” na etapach Paryż-Nicea.

Oprócz Lutsenki i Corta Nielsena Astana będzie mogła polegać na będących w dobrej dyspozycji Luisie Leonie Sanchezie oraz Michaelu Valgrenie.

„LuLu” początek tego roku może zaliczyć do udanych. Był ośmy w Tour Down Under, drugi w Volta a la Comunitant Valenciana, wygrał Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida, a także był piąty w Ruta del Sol. Podczas niedawno zakończonego Paryż- Nicea, Sanchez wywalczył żółtą koszulkę lidera, którą stracił dopiero trzy dni później. Z kolei Michael Valgren, drugi kolarz Amstel Gold Race 2016, w inaugurującym serię wyścigów klasycznych Omloop Het Nieuwsblad odniósł zwycięstwo, oraz również pokazał się z niezłej strony w „wyścigu ku słońcu”.

Skład zespołu uzupełnią: Włosi Davide Villela i Oscar Gatto oraz Hiszpan Omar Fraile.

Skład Astany na Mediolan-San Remo:

Luis Leon Sanchez, Davide Villella, Oscar Gatto, Omar Fraile, Michael Valgren, Magnus Cort Nielsen, Alexey Lutsenko