Aqua Blue Sport / Tour de Suisse

Szwajcarski wyścig WorldTour w sumie ugości 21 zespołów.

Oczywiście, jak to zwykle bywa, na starcie imprezy z cyklu pierwszej dywizji pojawią się wszystkie ekipy WorldTour – w sumie 18. Na zaproszenie zawsze liczą z kolei drużyny drugiego szeregu, należące do ProContinental. W ostatnich latach w Tour de Suisse często oglądaliśmy CCC Sprandi Polkowice, ale tym razem dzikie karty otrzymały Aqua Blue Sport, Direct Energie, Nippo-Vini Fantini.

Irlandzki zespół w zeszłym roku zaliczył znakomity debiut – wtedy Larry Warbasse triumfował na etapie do Villars-sur-Ollon. W klasyfikacji górskiej triumfował z kolei Lasse Norman Hansen. Powtórkę z zeszłego roku zaliczy też Direct Energie, ale francuska ekipa wtedy była zupełnie niewidoczna i tym razem z pewnością spróbuje poprawić występ. Pierwszy raz na szwajcarskich trasach sprawdzi się za to drużyna Damiano Cunego – Nippo-Vini Fantini.

Niestety brak zaproszenia dla CCC Sprandi Polkowice oznacza bardzo słaby kalendarz startów “Pomarańczowych” w 2018 roku. Jak na razie zapowiada się na sytuację, w której jedynym startem w WorldTour będzie Tour de Pologne.

Tour de Suisse odbędzie się w dniach 9-17 czerwca.