EF Education First - Drapac p/b Cannondale

Sprinter EF Education First-Drapac uniknął kraksy w końcówce i nie dał szans rywalom w sprincie. Liderem pozostał Wout Poels.

Trzeci etap z Mancha Real do Herrery był pozbawiony większych trudności i ponownie do akcji mieli wkroczyć sprinterzy.

Pierwsze kilometry wiodły delikatnie w dół i ucieczka uformowała się dopiero po około 25 kilometrach. Wówczas przed peletonem znaleźli się Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert), Alvaro Cuadros (Caja Rural-RGA Seguros), Hector Saez (Euskadi-Murias) i Oscar Cabedo (Burgos-BH). Dość szybko zyskali dwie i pół minuty i przez kolejne niemal 100 kilometrów peleton utrzymywał harcowników na bezpieczny dystans.

Sytuacja zaczęła się zmieniać około 40 kilometrów przed metą. Wówczas to główna grupa delikatnie przyspieszyła i różnica zaczęła powoli maleć. Finalnie peleton dopiął swego na ostatnich 10 kilometrach i doścignął ucieczkę, a do pracy wzięły się sprinterskie pociągi.

Na ostatnich kilkuset metrach miała miejsce spora kraksa, która utrudniła dojście do dobrej pozycji m. in. Marko Kumpowi (CCC Sprandi Polkowice). W tym chaosie najlepiej poradził sobie Sacha Modolo, który dość znacznie wyprzedził Carlosa Barbero (Movistar) i Nelsona Soto (Caja Rural).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:48:17
2 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:00
3 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
4 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
5 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:00
6 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
7 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
8 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:00
11 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
12 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
13 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
14 Michael Goolaerts (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
15 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
16 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
17 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
18 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
19 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
20 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
21 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
22 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
23 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
24 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
25 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
26 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
27 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
28 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
29 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
30 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:00
31 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
32 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
35 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
36 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:00
37 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
38 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:00:00
39 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:00:00
40 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
41 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:00
42 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:00:00
43 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
44 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:00:00
45 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:00:00
46 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Esp) Team Euskadi 0:00:00
47 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
48 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
49 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:00
50 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
51 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
52 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:00
53 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
54 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
55 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:00
56 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
57 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
58 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
59 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
60 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
61 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
62 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
63 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
64 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:00:00
65 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:00:00
66 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:00:00
67 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
68 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
69 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
70 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
71 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:00
72 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:00:00
73 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:00:00
74 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
75 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:00
76 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
77 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
78 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
79 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
80 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
81 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
82 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
83 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
84 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:00
85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:00
86 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:00:00
87 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
88 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
89 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:00
90 Ricardo Garcia Ambroa (Esp) Team Euskadi 0:00:00
91 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:00:00
92 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
93 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:00
94 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
95 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
96 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:00:00
97 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:00
98 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:00
99 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
100 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:00:00
101 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:00:00
102 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
103 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:00:00
104 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
105 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
106 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
107 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
108 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
109 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
110 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
111 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
112 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:00
113 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
114 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
115 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:00:00
116 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
117 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:42
118 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:42
119 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:51
120 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:56
121 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
122 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:00:56
123 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:01:07
124 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
125 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:27
126 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:01:30
127 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:36
128 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:01:51
129 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:02:43
130 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:48
131 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:58
132 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:08
133 David Tanner (Aus) Veranda’s Willems – Crelan 0:03:08
134 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:47
135 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:47
136 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:47
137 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:47
138 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Team Euskadi 0:03:47
139 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:47
140 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:04
141 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:05
142 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:05
143 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:07
144 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:23
145 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:23
146 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:08:23
147 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:08:23
148 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:08:23
149 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:23

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Wout Poels (Ned) Team Sky 12:48:00
2 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:02
3 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:02
4 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:04
5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:04
6 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:17
7 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:27
8 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:34
9 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:38
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:40
11 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:46
12 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:48
13 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:48
14 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:51
15 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:53
16 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
17 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:02
18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:04
19 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:01:05
20 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:08
21 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:11
22 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:14
23 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:01:14
24 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:26
25 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:26
26 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:39
27 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:53
28 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Esp) Team Euskadi 0:02:08
29 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:13
30 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:16
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:02:22
32 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:24
33 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:02:30
34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:30
35 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:02:42
36 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:43
37 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:02:43
38 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:50
39 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:02:50
40 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:11
41 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:11
42 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:29
43 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:03:29
44 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:33
45 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:03:43
46 Ricardo Garcia Ambroa (Esp) Team Euskadi 0:03:43
47 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:49
48 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:04:11
49 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:14
50 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:04:14
51 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:04:36
52 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:04:36
53 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:04:36
54 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:47
55 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:53
56 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:13
57 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:46
58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:05:46
59 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:05:54
60 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:27
61 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:47
62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:07:51
63 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:07:59
64 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:07:59
65 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:07:59
66 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:07:59
67 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:07:59
68 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:07:59
69 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:07:59
70 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:08
71 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:08:20
72 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:09:06
73 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:09:12
74 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:10:06
75 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:11:24
76 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:11:33
77 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:12:16
78 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:51
79 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:56
80 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:14:56
81 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:14:56
82 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:14:56
83 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:13
84 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:15:37
85 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:15:43
86 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:16:02
87 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:16:22
88 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:17:07
89 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:17:33
90 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:17:33
91 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:17:59
92 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:08
93 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:18:14
94 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:18:29
95 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:18:30
96 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:41
97 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:18:58
98 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:46
99 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:19:49
100 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:19:51
101 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:19:53
102 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:10
103 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:20:11
104 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:40
105 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:53
106 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:21:18
107 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:21:49
108 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Team Euskadi 0:23:25
109 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:22
110 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:24:26
111 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:24:26
112 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:24:36
113 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:25:05
114 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:25:05
115 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:25:08
116 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:10
117 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:25:21
118 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:25:27
119 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:25:27
120 Michael Goolaerts (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:25:38
121 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:25:38
122 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:25:39
123 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:25:56
124 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:25:57
125 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:26:04
126 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:26:06
127 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:26:32
128 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:32
129 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:26:33
130 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:26:47
131 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:26:50
132 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:52
133 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:27:05
134 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:27:07
135 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:27:28
136 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:27:40
137 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:27:53
138 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:28:38
139 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:29:11
140 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:29:37
141 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:29:51
142 David Tanner (Aus) Veranda’s Willems – Crelan 0:30:43
143 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:31:33
144 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:31:46
145 Christian Knees (GER) Team Sky 0:31:58
146 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:36:03
147 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:36:53
148 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:37:50
149 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:37:50