Strade Bianche

Organizatorzy postanowili zaprosić belgijski zespół Veranda’s Willems – Crelan, którego liderem jest trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym Wout van Aert.

W styczniu RCS Sport poinformował, że na wyścig rozgrywany na szutrowych trasach zaproszono wszystkie zespoły WorldTour oraz dwie ekipy ProContinental – Androni Giocatolli – Sidermec i Nippo-Vini Fantini. Teraz Włosi postanowili przyznać trzecią „dziką kartę” – szczęśliwcem okazał się belgijski Veranda’s Willems – Crelan. Można się spodziewać, że liderem drużyny będzie Wout van Aert, trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym.

Strade Bianche rozgrywane na białych, szutrowych trasach Toskanii zapowiada się jako pojedynek dwóch mistrzów świata, którzy zdobyli tytuły trzy razy z rzędu – Petera Sagana (BORA-hansgrohe) na szosie oraz Wouta van Aerta (Veranda’s Willems – Crelan). Dla polskich kibiców gratką będzie z pewnością próba obrony tytułu w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Na starcie 3 marca stanie 21 drużyn, każda będzie w siedmioosobowym składzie. Nieco mniejsza liczba kolarzy ma zwiększyć nieprzewidywalność i utrudnić kontrolowanie przebiegu. Do pokonania będzie 184km z czego aż 63km będzie stanowić 11 sektorów szutrów.

Poprzedni artykułRuta del Sol 2018: Triumf Sachy Modolo
Następny artykułPijany rowerzysta nie straci prawa jazdy
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments