fot. Szymon Gruchalski

Według informacji Gazety Prawnej być może już niedługo przepisy będą nakazywać jazdę w kasku wśród osób niepełnoletnich.

W kwietniu zeszłego roku do życia został powołany zespół, w skład którego weszli przedstawiciele m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Cyfryzacji oraz eksperci z instytutów badawczych. Zadaniem była analiza przepisów drogowych, by poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Według Gazety Prawnej w niedalekiej przyszłości mogą się zaostrzyć przepisy dla kierowców (m.in. brak zwiększenia ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym w nocy), ponieważ wprowadzony w 2015 roku przepis o odbieraniu prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej szybkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym przyniósł wymierne skutki – zmniejszenie liczby wypadków i śmiertelnych ofiar.

Za co można dostać mandat jadąc rowerem?

Drugą istotną zmianą ma być wprowadzenie nakazu jazdy na rowerze w kasku dla dzieci. Nie wiadomo jednak w jakim wieku osoby będą musiały wyposażyć się w taki sprzęt – rozpatrywane są granice znane z innych krajów – do siódmego roku życia, dwunastego, a nawet piętnastego. Nowe zasady miałyby wejść w życie jeszcze w tym roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments