La Tropicale Amissa Bongo

Joseph Areruya z reprezentacji Rwandy triumfował w La Tropicale Amissa Bongo. Jedyny Polak w wyścigu – Przemysław Kasperkiewicz (Delko – Marseille) zajął 15. miejsce.

Wyniki 1. etapu:

1. Lucas Carstensen (Bike Aid) 3:41:42
2. Adrien Petit (Direct Energie)
3. Youcef Reguigui (Sovac-Natura4ever)
——-
20. Przemysław Kasperkiewicz (Delko-Marseille)

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1. Lucas Carstensen (Bike Aid) 3:41:42
2. Adrien Petit (Direct Energie) +0:04
3. Soufiane Haddi (Maroko) +0:05
——-
20. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +0:10

Wyniki 2. etapu

1. Brenton Jones(Delko Marseille) 4:03:25
2. Luca Paccioni (Willier Triestina – Selle Italia)
3. Lucas Carstensen (Bike Aid)
———–
38. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille)

Klasyfikacja po 2. etapie

1. Lucas Carstensen (Bike Aid)  7:45:03
2. Brenton Jones(Delko Marseille) +0:03
3. Adrien Petit (Direct Energie) +0:06
————
22.Przemysław Kasperkiewicz + 0:14

Wyniki 3. etapu

1. Rinaldo Nocentini (Sporting/Tavira)  2:43:04
2. Damien Gaudin (Direct Energie)
3. Brenton Jones (Delko Marseille) +0:02
——-
36. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille)

Klasyfikacja generalna po 3 etapach

1. Brenton Jones (Delko Marseille) 10:28:08
2. Lucas Carstensen (Bike Aid) + 0:01
3. Rinaldo Nocentini (Sporting/Tavira) +0:03
———
26. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +0:15

Wyniki 4. etapu

1. Joseph Areruya (Rwanda) 4:25:10
2. Ilya Koshevoy (Willier Triestina)
3. Nikodemus Holler (Bike Aid) +0:09
——–
26. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +7:48

Klasyfikacja generalna po 4 etapach

1. Joseph Areruya (Rwanda)   14:53:21
2. Nikodemus Holler (Bike Aid) +0:11
3. Damien Gaudin (Direct Energie) +0:34
——-
23. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +7:54

Wyniki 5. etapu

1. Brenton Jones (Delko Marseille)  3:18:48
2. Youcef Reguigui (Sovac)
3. Rinaldo Nocentini (Sporting/Tavia)
—–
21. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +0:16

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

1. Joseph Areruya (Rwanda)   18:12:10
2. Nikodemus Holler (Bike Aid) +0:11
3. Damien Gaudin (Direct Energie) +0:32
——-
19. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +8:09

Wyniki 6. etapu

1. Rinaldo Nocentini (Sporting/Tavira) 2:32:38
2. Zemenfes Solomon (Erytrea)
3. Joseph Arerura (Rwanda) +0:04
——–
22. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +0:07

Klasyfikacja generalna po 6 etapach

1. Joseph Areruya (Rwanda)   20:44:58
2. Nikodemus Holler (Bike Aid) +0:18
3. Damien Gaudin (Direct Energie) +0:38
——–
16. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +8:16

Wyniki 7. etapu

1. Luca Pacioni (Willier Triestina) 3:07:27
2. Brenton Jones (Delko Marseille)
3. Youcef Reguigui (Sovac)
—–
32. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille)

Klasyfikacja końcowa

1. Joseph Areruya (Rwanda)   23:52:54
2. Nikodemus Holler (Bike Aid) +0:18
3. Damien Gaudin (Direct Energie) +0:50
—–
15. Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) +8:16