La Vuelta

O ogromnym pechu może mówić Matteo Trentin. Nowy nabytek zespołu Mitchelton – Scott złamał żebro podczas treningu w Monako.

O wszystkim poinformowała już australijska ekipa. Upadek, który do tego doprowadził miał miejsce szóstego stycznia w okolicach Monako. Szpitalna wizyta oraz podstawowe badania potwierdziły złamanie żebra włoskiego kolarza. Dodatkowo Trentin ma też sporo powierzchownych ran.

Podczas sobotniego treningu wybrałem się na okoliczne wzgórza, by potrenować krótkie podjazdy. Na jednym ze zjazdów wpadłem w poślizg i uderzyłem w kamienną barierę. Kiedy się podniosłem, wszystko wydawało się być w porządku, więc zdecydowałem się wrócić do domu na rowerze. Niestety, po około minucie zorientowałem się, że mam problemy z oddychaniem. Kilka chwil później moja dziewczyna wiozła mnie już do szpitala w Monako.

Obecnie leżę i zbieram maksymalnie dużo energii. Jeśli nie wykonuje niepotrzebnych ruchów, ból nie dokucza mi zbyt mocno. Chciałbym też bardzo podziękować Philippe’owi Gibert oraz Amael’owi Moinard, którzy trenując razem ze mną, bardzo pomogli mi w pierwszych chwilach po upadku

– przekazał Trentin za pośrednictwem strony internetowej zespołu.

Wszelkie informacje dotyczące powrotu nowego kolarza Mitchelton – Scott do treningów zostaną podane w najbliższych dniach.