Marek Bala / naszosie.pl

Drużyna wspierana przez Puregreen S.C., polskiego dystrybutora wyciskarek do soków, kontynuuje jazdę w sezonie 2018 w nieco zmniejszonym składzie.

W zbliżającym się sezonie skład Team Hurom będzie liczebnie podobny do tego z ubiegłego roku – w zespole pozostaną dwaj zawodnicy dotychczas reprezentujący drużynę – Emanuel Piaskowy i Eryk Latoń. Do nich dojdą czterej nowi “rekruci” – Vitaliy Buts i Andriy Wasylyuk z zamkniętej ekipy Kolss, były kolarz CCC Sprandi Polkowice Jakub Kaczmarek oraz Andrzej Bartkiewicz z Wibatech 7R Fuji (obecnie Wibatech Merx 7R). W zespole będą też dwaj orlicy ze Śląska – Mateusz Manowski i Dawid Kloc.

Nie zamknęliśmy jeszcze składu, ponieważ cały czas prowadzimy rozmowy zarówno z orlikami jak i elitą. Będziemy mieć inny, lecz równie wartościowy skład, co w zeszłym sezonie. Cele pozostają te same: mistrzostwa Polski i wszystkie najważniejsze krajowe wyścigi, przede wszystkim “nasz” Wyścig Hubala. Z ekipą pozostał ten sam sponsor tytularny – firma Hurom – ale mamy także innych sponsorów towarzyszących – zarówno tych, z którymi kontynuujemy współpracę, jak i nowych

– powiedział Andrzej Sypytkowski.

W 2017 roku Team Hurom zwyciężanie rozpoczął bardzo szybko, bo już na otwarcie sezonu w Sobótce – Paweł Franczak wygrał Ślężańskiego Mnicha. Później również nie brakowało sukcesów – były miejsca na podium w wyścigach z cyklu Visegrad4 oraz trzecia lokata Emanuela Piaskowego w CCC Tour – Grodach Piastowskich. W czerwcu Emek dołożył wspaniały sukces, gdy zdobył brąz mistrzostw Polski. Sezon kolejnym zwycięstwem, tym razem w Polskiej Sile, zamknął Bartłomiej Matysiak.

Jednym ze sponsorów grupy będzie miasto Rybnik.