Do rozpoczęcia kolarskiego sezonu 2019 pozostało już niewiele czasu. To trzeci rok, podczas którego w polskim peletonie będzie ścigać się Team Hurom. Przed nami kolejne miesiące wyzwań nie tylko na polskich szosach. W porównaniu do minionego sezonu nastąpi wiele zmian, w zespole pozostanie kilku zawodników, ale pojawi się także sporo wzmocnień. Pora odkryć karty i przedstawić tych, którzy w nowym roku będą reprezentować Team Hurom!

Od początku funkcjonowania Teamu Hurom kręci w nim Emanuel Piaskowy, który już trzeci sezon będzie naszym kolarzem na góry. Ponadto z naszą ekipą pozostaną dwaj inni znakomici zawodnicy – Jakub Kaczmarek i Kamil Zieliński, którzy w minionym sezonie ścigali się także w barwach reprezentacji Polski podczas Tour de Pologne. W składzie na rok 2019 zagości także Mariusz Gąsiorowski, który jako stażysta wspierał nasz zespół podczas PostNord Danmark Rundt. W kategorii elity pojawi się pięciu nowych zawodników – są to Karol Domagalski, Adrian Kurek, Artur Detko, Patryk Kostecki oraz Tobiasz Pawlak. Dwaj pierwsi mieli już okazję niejeden raz ścigać się w worldtourowym towarzystwie, a to powinno być ogromną wartością dodaną. Z kolei trzej pozostali doskonale znają specyfikę krajowych wyścigów, więc to również powinno zaprocentować.

Team Hurom w nadchodzącym roku będzie także miejscem, w którym szansę dostaną młodzi zawodnicy. W ubiegłym roku w naszych barwach miało okazję startować aż pięciu orlików i ta liczba nie zostanie zmieniona. Kolarzami do lat 23 w roku 2019 będą Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Cezary Bzdak oraz Adam Kuś.

Managerem drużyny pozostaje Marcin Pec – szef głównego sponsora Hurom Polska. Dyrektorami sportowymi Teamu Hurom w nadchodzącym sezonie będą Andrzej Domin, Marcin Lewandowski, Mirosław Kostro oraz Wojciech Pawlak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments