fot. ASO

Już za około 2 miesiące kolarze ruszą na trasę Paryż – Nicea. Dziś organizatorzy wyścigu zaprezentowali trasę, na której rywalizować będą najlepsi kolarze na świecie.

W porównaniu z ubiegłym rokiem doszło do kilku bardzo istotnych zmian. Przede wszystkim krótka czasówka nie będzie już zakończona podjazdem, co zdecydowanie przypadnie do gustu typowym specjalistom od tego rodzaju ścigania.

O wyglądzie klasyfikacji generalnej z pewnością zdecydują ostatnie trzy etapy. Szczególnie trudny jest przedostatni odcinek, zakończony podjazdem pod Valdeblore la Colmiane (16,3 km, 6,2%). Co ciekawe, nieco inaczej wyglądać będzie ostatni etap, rozgrywany w okolicach Nicei. Peleton bowiem zmierzy się z Col d’Eze nieco wcześniej, a ostatnim wzniesieniem wyścigu będzie Col des Quatre Chemins (5,5 km, 5,5%).

Dodatkowo poinformowano dziś, że nowym ambasadorem wyścigu został Thomas Voeckler, a 10 marca odbędzie się Paris – Nice Challenge – wyścig dla amatorów, wiodący po trasie ostatniego etapu wyścigu zawodowców.

1. Etap, 4 marca, Chatou – Meudon

2. Etap, 5 marca, Orsonville – Vierzon

3. Etap, 6 marca, Bourges – Chatel-Guyon

4. etap, 7 marca, La Fouillouse – Saint-Etienne (ITT), 18,4 km

5. Etap, 8 marca, Salon-de-Provence – Sisteron

6. Etap, 9 marca, Sisteron – Vence, 188 km

7. etap, 10 marca, Nicea – Valdeblore la Colmiane, 175 km

8. etap, 11 marca, Nicea – Nicea, 110 km