Karpacki Wyścig Kurierów

Kacper Kistowski został ostatnim wzmocnieniem ekipy Wibatech Merx 7R.

Drużyna Wiesława Ciasnochy przeprowadziła istną ofensywę transferową przed sezonem 2018. Do ekipy dołączyli: Maciej PaterskiJarosław MaryczNorbert Banaszek, Marceli Bogusławski oraz Bartosz Warchoł. Ostatnim nabytkiem jest Kacper Kistowski.

Kistowski to zawodnik, który w swojej kolarskiej przygodzie był związany na początku z KK Tarnovia. W jej barwach zdobył między innymi medal MP w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorów. Później Kacper przeniósł się do Francji, gdzie reprezentował barwy Torigni i Charvieu-Chavagneux.

Po powrocie do Polski notował dobre wyniki w jeździe parami i drużynówkach. Niestety życie zmusiło młodego zawodnika do krótkotrwałej rezygnacji z kolarstwa. W roku ubiegłym zaczął ponownie starty w kategorii amatorów, a pod swoje skrzydła wziął go Ryszard Kołacki, właściciel teamu MERX Polska.

Kacper zdobył mistrzostwo Polski cyklosportu ze startu wspólnego i wywalczył srebrny medal mastersów w jeździe na czas. Teraz wraca do zawodowego ścigania w barwach Wibatech Merx 7R.

Pełny skład Wibatech Merx 7R na sezon 2018:

Jacek Morajko
Marek Rutkiewicz
Sylwester Janiszewski
Grzegorz Stępniak
Adrian Honkisz
Wojciech Sykała
Maciej Paterski
Jarosław Marycz
Bartłomiej Warchoł
Marceli Bogusławski
Norbert Banaszek
Kacper Kistowski
Jakob Roithmeier

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments