fot. Szymon Gruchalski / VERVA Activejet

Najmłodszy z braci Banaszków zasili sprinterski pociąg jednej z najmocniejszych polskich ekip.

W poprzednim sezonie reprezentant Kolss Cycling Team, jego najlepszym wynikiem była czwarta lokata w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski w kategorii orlik. Norbert Banaszek już wcześniej bardzo dobrze spisywał się w kolarstwie torowym, zdobył m.in. mistrzostwo Polski w wyścigu punktowym juniorów.

Na szosie jego największym sukcesem (porównywalnym z występem w MP) jest czwarta lokata w Memoriale Henryka Łasaka. W tym roku uczestniczył w groźnej kraksie podczas Dookoła Mazowsza, która obniżyła jego formę w drugiej części lata. Reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata i Europy w kategorii junior.

“Mały” (189cm wzrostu) świetnie odnajduje się w sprinterskich końcówkach i na płaskich etapach. Jego obecność i siła z pewnością będą sporym wzmocnieniem dla głównych sprinterów Wibatech 7R Fuji – Grzegorza Stępniaka i Sylwestra Janiszewskiego. Sprowadzenie Norberta Banaszka to kolejny, ciekawy transfer Wibatech 7R Fuji – niedawno ekipa Wiesława Ciasnochy podpisała kontrakt z Maciejem Paterskim.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments