Fot. Bahrain-Merida / Marketa Navratilova/Cor Vos © 2017

Bracia Ion i Gorka Izagirre, którzy ponownie będą ścigać się w tej samej drużynie, oraz Domenico Pozzovivo, który pięć ostatnich lat spędził w drużynie AG2R, będą przewodzić drużynie Bahrain-Merida w wyścigu Tour Down Under. 

Pracuję nad tym, aby być w dobrej formie na początku sezonu 2018. Moimi celami są zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej oraz dobre występy na dwóch pagórkowatych etapach – czwartym i piątym. Myślę, że mamy bardzo dobry skład, a dla mnie osobiście inaugurowanie sezonu na południu Australii jest przyjemnością, ponieważ są tam piękne trasy, dobra pogoda i kompetentni kibice

– powiedział Domenico Pozzovivo, którego najlepszym jak dotychczas rezultatem w Tour Down Under jest siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyte w 2016 roku.

Z kolei Ion Izagirre nie startował w wyścigach od kraksy, która wykluczyła go z ubiegłorocznego Tour de France. Hiszpan stał się ofiarą mokrego etapu jazdy indywidualnej na czas w Düsseldorfie. W Australii startował ostatnio w 2013 roku.

Brałem udział w Tour Down Under dwukrotnie, więc znam trasę tego wyścigu. Dobrze jest zacząć tam sezon ze względu na panujące lato, krótkie etapy i niedługie transfery między nimi. Jedziemy z Pozzovivo i moim bratem, co jest dla mnie bardzo ważne. Według mnie nasz skład jest bardzo mocny

– powiedział Ion Izagirre.

Starszy brat Iona, Gorka, startował w Tour Down Under w ostatniej edycji tego wyścigu. Zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdy miał kraksę przy dużej prędkości, która spowodowała, że musiał pożegnać się z aspiracjami ukończenia wyścigu na podium. Ostatecznie zajął 28. lokatę.

Drużynie Bahrain-Merida przewodzić będzie trzech kolarzy specjalizujących się w “tygodniówkach”, zatem dyrektor sportowy Tristan Hoffman nie ukrywa sporych oczekiwań.

Domenico i bracia Izagirre będą liderami. Ion zregenerował się już po kraksie w Tour de France. Gorka ukończył ten wyścig na 8. miejscu w 2015 roku. Domenico dołączył do tej dwójki podczas zgrupowań i pokazał swoją wspaniałą osobowość. Nie mogę się doczekać aż zobaczę go na szosie. Mam nadzieje, że wszyscy trzej zajmą miejsca w top dziesięć

– powiedział Hoffman.

Warto również odnotować, że po raz pierwszy po długiej przerwie związanej z problemami z sercem wystartuje Ramunas Navardauskas.

Pełny skład drużyny Bahrain-Merida na Tour Down Under 2018: Domenico Pozzovivo, Jon Izagurre, Gorka Izagurre, Manuele Boaro, Ramunas Navardauskas, Yukiya Arashiro oraz Valerio Agnoli.