Fot. Lotto NL-Jumbo

Robert Gesink i George Bennett będą liderami drużyny Lotto NL-Jumbo w inaugurującym sezon World Tour wyścigu Tour Down Under (16-21 stycznia). Holendrzy wysyłają do Australii solidny i doświadczony, siedmioosobowy skład. 

Najlepszym wynikiem Roberta Gesinka w ubiegłym roku było drugie miejsce na ósmym etapie Tour de France. Niestety zaledwie dzień później miał kraksę, w której złamał kręgi i musiał się wycofać. Od tego czasu się nie ścigał i dochodził do zdrowia oraz budował formę w hiszpańskiej Gironie, gdzie mieszka.

Gesink dwukrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej wyścigu Tour Down Under – w 2014 roku był szósty i ósmy w 2017 roku, dlatego z zainteresowaniem będziemy śledzić jego rezultaty i aspiracje, jakie będzie miał w kontekście walki o GC

– powiedział Mike Turtur, dyrektor wyścigu Tour Down Under.

27-letniego Nowozelandczyka George`a Bennetta polscy kibice zapamiętali jako tego, który pokonał w wyścigu Tour of California Rafała Majkę (BORA-hansgrohe), odnosząc tym samym największy sukces w karierze. Jeśli zaś chodzi o historię jego startów w Tour Down Under, to w 2015 roku zajął dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej. W sumie wystąpi w tym wyścigu po raz piąty.

Pełny skład drużyny Lotto NL-Jumbo na wyścig Tour Down Under 2018: Maarten Wynants, Robert Wagner, Enrico Battaglin, Daan Oliver, George Bennett, Tom Leezer oraz Robert Gesink.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments