Fot. Vuelta a Andalucia

Indywidualna jazda na czas na ostatnim etapie – to największa nowość w jednej z najbardziej interesujących „etapówek” rozgrywanych na początku sezonu -wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista del Sol. 

Poza jazdą indywidualną na czas, która powinna rozstrzygnąć losy wyścigu, organizatorzy po ośmiu latach przerwy i po raz trzeci w 82-letniej historii tej imprezy, postanowili wrócić na wymagający podjazd pod Alto de Allandas. To tam w 2015 roku zwyciężył Chris Froome, który jednocześnie zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (po zaciętej walce z Alberto Contadorem) i został tym samym pierwszym Brytyjczykiem, który tego dokonał.

Podczas czwartego etapu kolarze zmierzą się z drugim finiszem na podjeździe – nie tak wymagającym jak Alto de Allandas, ale zawierającym krótkie sekcje brukowane i nachylenie sięgające osiemnastu procent.

Według włoskiego dziennika „La Gazzetto dello Sport” Chris Froome zainauguruje sezon albo w Andaluzji, albo w równolegle rozgrywanym wyścigu Volta ao Algarve w Portugalii. Jeśli pojawi się w Ruta del Sol, to zmierzy się z Romainem Bardetem (AG2R) i Mikelem Landą (Movistar). Mimo wcześniejszego napomykania, startu nie potwierdził jeszcze zwycięzca ostatniej edycji Alejandro Valverde (Movistar), który jako jedyny stawał na najwyższym stopniu podium tego wyścigu pięciokrotnie.

Pełna trasa wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista del Sol 2018: 

Etap 1: środa, 14 lutego: Mijas – Granada
Etap 2: czwartek, 15 lutego: Otura – Alto de Allanadas
Etap 3: piątek, 16 lutego: Mancha Real – Herrera
Etap 4: sobota, 17 lutego: Sevilla – Alcalá de los Gazules
Etap 5: niedziela, 18 lutego: Barbate – Barbate (jazda indywidualna na czas)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments