Fot. UnitedHealthcare

Do nowo pozyskanych Eric Marcotte`a i Sergheia Tvetcova dołączył Hugo Velazquez i w ten sposób amerykańska drużyna UnitedHealthcare zamknęła skład na sezon 2018, który liczy szesnastu kolarzy. Z funkcji głównego menedżera i dyrektora sportowego ustąpił Mike Tamayo. 

Jestem bardzo zadowolony z kolarzy, których pozyskaliśmy na kolejny sezon. Oni zupełnie się od siebie różnią, ale znakomicie dopełniają skład. Naszą ideą było utrzymać zgraną grupę budując jednocześnie nowy zespół. Myślę, że sezon 2017 był dla nas bardzo dobry, ale najlepszy wciąż jeszcze przed nami

– powiedział dyrektor sportowy drużyny UnitedHealthcare Sebastian Alexandre.

W styczniu drużyna uda się na zgrupowanie do Kolumbii. Sezon zainauguruje w Vuelta a San Juan Internacional, a następnie weźmie udział w Vuelta Colombia Oro y Paz. Pojawi się także w europejskich wyścigach: GP Samyn, Johan Museeuw Classic oraz Ronde Van Drenthe.

Patrząc na nasz kalendarz na 2018 rok, bardzo cieszymy się z tego, że już na początku sezonu weźmiemy udział w międzynarodowych wyścigach. W kwietniu zaś wrócimy do Stanów Zjednoczonych i będziemy rywalizować w ważnych dla nas wyścigach etapowych

– dodał Alexandre.

Przy okazji informacji o zamknięciu składu i pozyskania Hugo Velazqueza, 25-letniego argentyńskiego specjalisty od kolarstwa torowego, o ustąpieniu ze stanowiska głównego menedżera i dyrektora sportowego poinformował Mike Tamayo, który spędził z drużyną UnitedHealthcare jedenaście lat.

Przez lata przesuwałem moją osobistą metę podążając za kolejnymi celami. Przekroczyłem wiele tych met, dlatego myślę, że nadszedł czas, by na moment się wycofać, złapać oddech, spojrzeć wstecz i docenić to, co byłem w stanie osiągnąć

– powiedział Mike Tamayo portalowi Cyclingnews.

Tamayo, który poza pracą w UnitedHelathcare pracował na rzecz rozwoju i promowania kolarstwa w Stanach Zjednoczonych, nie zostanie przez nikogo zastąpiony. Sebastian Alexandre i Hendrik Redant będą dyrektorami sportowymi męskiej drużyny, a Rachel Heal damskiej.

Pełny skład męskiej drużyny UnitedHelathcare na sezon 2018: Janier Acevedo, Carlos Alzate, Alex Cataford, Jonny Clarke, Daniel Eaton, Sebastian Haedo, Adrian Hegyvary, Daniel Jaramillo, Luke Keough, Gavin Mannion, Eric Marcotte, Travis McCabe, Lachlan Norris, Tanner Putt, Serghei Tvetcov oraz Hugo Velazquez.