Fot. AG2R

Pierre Latour i Mikael Cherel poprowadzą drużynę AG2R w Tour Down Under 2018. Podopieczni Vincenta Lavenu startują w tym wyścigu od pierwszej edycji i mają na koncie rekordową liczbę czterech zwycięstw w klasyfikacji generalnej. 

Po raz kolejny spodziewamy się, że drużyna AG2R będzie bardzo konkurencyjna. Wszyscy bowiem wiemy, jak toczyły się ich losy w naszym wyścigu. “Wyprodukowali” największą liczbę zwycięzców ze wszystkich drużyn – w 2000 był to Gilles Maignan, w 2003 Mikel Astarloza, w 2006 Simon Gerrans, a w 2007 Martin Elmiger.

Drużyna ta stawia solidne fundamenty pod swoimi kolarzami – wystarczy spojrzeć na Simona Gerransa, który od swojego pierwszego zwycięstwa w Adelajdzie, wygrał ten wyścig jeszcze trzykrotnie

– powiedział dyrektor wyścigu Tour Down Under, Mike Turtur.

Dla mistrza Francji w jeździe indywidualnej na czas Pierre`a Latoura, australijski wyścig inaugurujący sezon World Tour będzie nie tylko etapem przygotowań do sezonu, w którym celuje w pierwszą dziesiątkę “Walońskiej Strzały” i wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych wyścigów etapowych, ale także nowym doświadczeniem w roli lidera drużyny. W 2017 roku oprócz widocznego postępu w jeździe na czas, Francuz dał się poznać jako pretendent do wygrywania w tygodniowych wyścigach etapowych jak Paryż-Nicea czy Tour de Romandie, gdzie został najlepszym młodzieżowcem.

Poza Latourem i Cherelem, którzy postarają się o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej dla drużyny AG2R, w składzie znalazł się Stijn Vandenbergh, dla którego ściganie w słonecznej i ciepłej Australii będzie jednym z etapów przygotowań do wyścigów klasycznych, w których się specjalizuje.

Wyścig Tour Down Under 2018 potrwa od 14 do 21 stycznia.

Pełny skład drużyny AG2R La Mondiale na Tour Down Under 2018: Mikael Cherel, Axel Domont, Ben Gastauer, Pierre Latour, Matteo Montaguti, Nans Peters oraz Stijn Vandenbergh.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments