fot. LottoNL-Jumbo

Ustalanie kalendarzy przez zawodników i dyrektorów jest nieodłączną częścią przedsezonowych przygotowań. Wydaje się, że w zespole LottoNL – Jumbo wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, iż holenderska ekipa ma już praktycznie wybrany skład na Tour de France. Według informacji portalu spaziociclismo, również ósemka, która pojedzie w Giro d’Italia, została o tym poinformowana przed rozpoczęciem sezonu 2018.

Wszystko wskazuje, iż już we Włoszech z dobrej strony pokazać się powinien Robert Gesink. W klasyfikacji generalnej, o miejsce w czołowej „10” powalczyć ma George Bennett, który kilkukrotnie już udowadniał swoją wartość. Na płaskich etapach wszystkie siły zostaną rzucone na pomoc Dannemu Van Poppelowi. Skład powinni uzupełnić Koen Bouwman, Jos van Emden, Antwan Tolhoek, Gijs Van Hoecke i Robert Wagner.

W przypadku Tour de France, początkowe spekulacje najprawdopodobniej się sprawdzą. Przypomnijmy, że o sile zespołu będą tam stanowić Primoz Roglic, Steven Kriujswijk, Paul Martens, Robert Gesink, Dylan Groenewegen i Stef Clement. Uzupełnieniem będą za to Timo Roosen, Tom Leezer i Amund Grøndahl Jansen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments