LottoNL Jumbo

W poniedziałek 18 grudnia Antwan Tolhoek i Pascal Eenkhoorn, czyli dwóch z trzech kolarzy, którzy zażyli środki nasenne podczas zgrupowania LottoNL-Jumbo w Gironie bez wiedzy drużyny, odbędą rozmowę dyscyplinarną. Natomiast w sprawie Juana-José Lobato jest prawie pewne, że zostanie zwolniony. 

Wraz z nim oraz z jego menedżerami próbujemy znaleźć rozwiązanie, dlatego nie jest to [że zostanie wyrzucony] w stu procentach pewne. To zależy od warunków, które ustalimy. Jednak jako drużyna LottoNL-Jumbo chcemy, aby nas opuścił. Ujmując to inaczej – jest mało prawdopodobne, że zostanie.

Eenkhoorn i Tolhoek zostali zaproszeni na jutro [poniedziałek] do naszego biura, gdzie zdecydujemy o ich przyszłości. Muszą wyjaśnić kilka rzeczy, ale zobaczymy, czy będą chcieli to zrobić. Jutro poinformujemy o naszej decyzji

– powiedział rzecznik LottoNL-Jumbo portalowi Cyclingnews.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, które pojawiały się w niektórych mediach, drużyna LottoNL-Jumbo poinformowała, że kolarze nie pili alkoholu. Jednak zażycie środków nasennych bez pozwolenia musi spotkać się z poważnymi konsekwencjami.

28-letni Lobato podpisał kontrakt z drużyną LottoNL-Jumbo na lata 2017-2018. Według holenderskich mediów to on był dystrybutorem medykamentów, które stały się dla niego oraz jego dwóch kolegów źródłem kłopotów.